להיטון, יוני 1970 : תכירו את מייק בראנט

פבר 01

(אוסף פרטי)

(אוסף פרטי)

מייק בראנט נולד היום, ב-1947 ובחר להסתלק מהעולם בהיותו בן 28 . ביוני 1970 פרסם להיטון כתבת-חצי-עמוד על "החיפאי שכבש את צמרת המצעד", בצרפת. זו היתה הפעם הראשונה שבה נכתב, בחצי-העמוד, על אליל-הפופ המצליח ביותר שייצאה ישראל לצרפת ואולי לאירופה בכלל. יהיו בהמשך כתבות רבות נוספות אבל כאן, בהתחלה, נדרש איזשהו כרטיס ביקור להציג לקוראים את הצעיר ששר בלהט רומנטי את "תני לי לאהוב אותך", מבלי לדעת הרבה צרפתית, או בכלל.
אפשר לסלוח על ששמו המקורי, משה ברנד, לא הופיע בכתבה. סביר להניח שפרט זה לא נכלל בביוגרפיה הרשמית – אם היתה כזו, אז – ששחררה חברת התקליטים שלו. כאן כתוב "מיכאל סלע". הוא היה מיכאל, מייק סלע, בלהקות שאיתן הופיע במלונות בחיפה ותל אביב, לפני שיצא עם להקת כרמון לפריז, לפני שקיבל הצעה לשיר במועדון לילה בטהרן (אז עוד היו קשרים טובים בין אירן וישראל), אבל התבקש למצוא שם פחות ישראלי. כך נולד "מייק בראנט" ושם, בטהרן, ראתה אותו הזמרת הצרפתיה סילבי ורטאן, שהשאירה כרטיס ביקור ואמרה: תתקשר. הוא התקשר וכל השאר היסטוריה. והיסטריה, עד היום.
אה, כן: לפי העיתון פרנס דימאנש המצוטט בכתבה, בין ידידותיו של מייק, בפריז, בריג'יט בארדו הגדולה וגם "נסיכה לבנונית שאביה הוא מולטי-מיליונר". או שכן, או שלא.

One comment

  1. ניקול /

    זמר יפה תואר.מוכשר.לא יקום עוד זמר כמו מייק ברנט. אוהבת ומתגעגעת אליך.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *