ליליהאמר, דרך ריו וניו יורק

דצמ 07

ליליהאמר (צילום באדיבות yes )

ליליהאמר (צילום באדיבות yes )

הסדרה בכיכובו של סטיבן ואן זנדט, חוזרת הערב (yes OH ), לעונה חדשה, עם אורח מיוחד: ברוס ספרינגסטין.
ליליהאמר חוזרת לעונה שלישית, אולי אחרונה. אבל, אם אכן אחרונה, הסדרה מסיימת בשיאה, כשהיא זוכה לארח אייקון-רוק: ברוס ספרינגסטין. "הבוס", שהיה הבוס של כוכב הסדרה, סטיבן ואן זנדט, גיטריסט להקתו של ספרינגסטין, אי. סטריט בנד, הסכים להתארח, רק בשביל חברו והקולגה שלו. הוא יופיע, לראשונה כשחקן, לראשונה בסדרת טלוויזיה, בתפקיד הבעלים של בית הלוויות. ואן זנדט גם יביים את הפרק הזה, שצולם בניו יורק, וגם את שני הפרקים האחרונים בעונה. אחרי שהיה שותף לכתיבה, הפקה והלחנת המוזיקה לסדרה, אך טבעי שירצה גם לביים. אורח נוסף שסוגר מעגל עם ואן זנדט הוא טוני סיריקו, פולי בהסופרנוס – שבה התברר לראשונה שסטיבן לא רק גיטריסט גדול, הוא גם שחקן – והופיע בעונה הקודמת של ליליהאמר ומתברר שגם בחדשה.
שני הפרקים הראשונים בעונה מתרחשים בריו דה ז'נירו (שיקול מסחרי, כיוון שלסדרה יש קהל גדול בברזיל): רואר, מהחבר'ה הטובים הנורבגים של פרנק (ואן זנדט), הגנגסטר האמריקאי שנאלץ לברוח מארה"ב כדי שלא יחוסל ע"י חבריו לשעבר, טס לריו להיפגש לראשונה עם הבחורה שהתאהב בה ברומן אינטרנטי סוער. הוא רוצה להתחתן איתה, אבל מסתבך עם החוק ופרנק נאלץ לנסוע לחלץ אותו.
לדברי ואן זנדט, "הסדרה היא שילוב של שתי התרבויות: האמריקאית והנורבגית. אנו מציגים את התרבות הנורבגית המורכבת ועושים צחוק, אבל ברוח טובה, מהבירוקרטיה שם. הנורבגים הם קהילה שדואגת לאזרחיה מהעריסה ועד לקבר, חינם אין כסף. אין הומלסים. אין עוני ואין פשע, כמעט (עד שבאה מתקפת הטרור ב-2011 והרוצח אנדרס ביירוויק הרג 77 בני אדם ופצע עשרות בשני פיגועים המוניים, ועל כך נידון לעונש החמור ביותר בספר החוקים הנורבגי: 21 שנות מאסר – א.מ)".
אבל יש להיט עולמי: ליליהאמר זכתה בפסטיבל מונטה קרלו בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר וגם ואן זנדט יצא עם פרס, כשחקן הקומי. מתברר ששחקן לא צריך יותר משתיים-שלוש הבעות פנים בשביל שהצופים יאהבו אותו.

לטריילר:

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *