מה לראות

אוק 26

(צילום: יח"צ)

מייקל פסבנדר מככב במותחן איש השלג, בתפקיד הבלש הארי הולה, שנקרא לזירת רצח אשר פותחת מחדש את תיק "איש השלג", רוצח סדרתי שזעזע את נורבגיה לפני 24 שנה ומעולם לא נתפס. על רקע השלג הראשון בחורף הנורבגי, הרוצח שב ומפזר במקומות שנבחרו בקפידה ברחבי העיר גופות כרותות ראש, לצד בובות איש שלג. בכל פעם, כשהשלג יורד, איש השלג בונה בובה וזה הסימן שמישהי עומדת למות. עם רבקה פרגוסון, שרלוט גינסבורג וג'יי.קיי. סימונס.

לנשום, הוא סיפורו האמיתי של רובין (אנדרו גארפילד), צעיר נאה והרפתקן שחייו מקבלים תפנית טרגית כאשר הוא מתמוטט ומאובחן כחולה פוליו. בתמיכת אשתו האוהבת, וכנגד כל הסיכויים, רובין מצליח להתגבר על הקשיים של המחלה ולנהל את חייו באופטימיות וחוש הומור. עם קלייר פוי, טום הולנדר ויו בונוויל.

פאטי קייקס מספר על פטרישיה (דניאל מקדונלד), בחורה לבנה, שמנה, שרוצה לעשות ראפ, מבלה את ימיה בכתיבת חרוזים וחלומות על תהילה, תוך כדי שהיא מנסה לשלם את החשבונות הרפואיים של סבתה ולהתמודד עם אמה הבעייתית. דווקא כשהיא מתייאשת מסצנת ההיפ-הופ המקומית והסביבה הקרובה אליה שאינה לוקחת אותה ברצינות, פטרישיה פוגשת מוזיקאי מתחיל שמנגן בעיקר מטאל.

האופה מברלין, סרטו של אופיר ראול גרייצר, מספר על תומאס (טים קלקהוף), קונדיטור מוכשר מברלין, שמנהל מערכת יחסים עם אורן, גבר ישראלי נשוי.  כשאורן נהרג בתאונת דרכים, תומאס נוסע לישראל בניסיון להתחקות אחר חייו של אהובו.  הוא פוגש את אלמנתו של אורן, ענת, המנסה להמשיך בחייה ולשרוד בבית הקפה הקטן שלה במרכז ירושלים. תומאס מתקבל לעבודה אצל ענת תחת זהות בדויה. באמצעות המאפים המופלאים שלו בית הקפה משגשג ותומאס מוצא עצמו מעורב בחייה של ענת הרבה יותר ממה שציפה. עם שרה אדלר, זוהר שטראוס וסנדרה שדה.

נועה קולר זכתה בפרס אופיר כשחקנית הטובה ביותר עבור תפקידה בלעבור את הקיר (שישי, yes1 ), של הבמאית רמה בורשטיין (שזכתה בפרס עבור התסריט). הקומדיה הרומנטית מספרת על מיכל, שחזרה בתשובה לפני שנים ומאז היא מחכה להינשא. אבל כאשר ארוסה מבטל את החתונה, חודש לפני המועד, היא מחליטה שאין לבטל את החתונה, ולגבי החתן, הקדוש ברוך הוא כבר יסדר לה זיווג מתאים. עם עמוס תמם ועוז זהבי.

 

 סקרלט ג'והנסון מככבת בהרוח במעטפת (שישי, yes2 ו-HOT Gold ), עיבוד לייב אקשן לסדרת מנגה יפנית על שוטרת שהיא למעשה סייבורג, גוף סינטטי מהונדס ושופע טכנולוגיה מתקדמת שבתוכו מוח וזיכרונות אנושיים. היא נשלחת למצוא האקר מסתורי שחודר למוחותיהם של בכירים בתאגיד מוביל ותוך כדי כך חושפת פרויקט ממשלתי סודי ומסוכן ביותר.

דנזל וושינגטון מככב לצד כריס פראט בשבעת המופלאים (שבת, yes4 ), גרסה חדשה למערבון משנת 1960 שבעצמו התבסס על סרט יפני של אקירה קורוסאווה, הנחשב ליצירת מופת קולנועית. העלילה מתרחשת בעיירה רוז קריק, שתושביה נתונים תחת התעמרות רצחנית מאנשיו של תעשיין אכזרי. בצר להם, התושבים מבקשים את עזרתם של שבעה שכירי חרב, פורעי חוק. יחד, התושבים והעבריינים, מתכוננים לעימות האלים והבלתי נמנע עם הרשעים.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *