מה לראות

דצמ 21

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

בגרסה החדשה של הסרט משנות  ה-90 , ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל, ארבעה תיכוניסטים מגלים משחק מחשב שמעולם לא שמעו עליו, בשם  ג'ומנג'י. הם נשאבים מיד אל הג'ונגל שבתוך המשחק והופכים לדמויות המשחק שבחרו: החנון הופך להרפתקן שרירי ונועז (דוויין ג'ונסון) , מלכת הכיתה הופכת לפרופסור מזדקן (ג'ק בלאק), כוכב הפוטבול הופך למוח של החבורה (קווין הארט) והנערה עדינת הנפש הופכת ללוחמת קשוחה (קארן גילאן). הם מגלים שג'ומנג'י הוא לא רק משחק – זו הישרדות. על מנת לנצח במשחק ולחזור לעולם האמיתי, עליהם לעבור הרפתקאות מסוכנות ולשנות את הדרך בה הם תופסים את עצמם, אחרת ייתקעו במשחק לעולמים.

סרטו של הבמאי רידלי סקוט, כל הכסף שבעולם, עשה כותרות עוד לפני שהוקרן, בגלל קווין ספייסי, ששיחק בו, הסתבך בשערוריית הטרדות מיניות קשה וסקוט החליט לצלם מחדש את תפקידו, כמיליארדר ג'ון פול גטי, כשבמקומו מופיע כריסטופר פלאמר. בסרט, המבוסס על סיפור אמיתי מ-1973, נכדו של גטי נחטף במטרה להשיג עבורו כופר נפש. החוטפים אף חתכו את אוזנו של גטי הצעיר כדי להבהיר שכוונתם רצינית. אמו (מישל וויליאמס), ניסתה לעשות הכל כדי לשכנע את הסב לשלם, אך הוא סירב, לדבריו בגלל החשש שגם נכדיו האחרים יהפכו מטרה לחטיפה.

הסרט השבדי איש ושמו אוֹבֶה מספר על שכן זקן כועס, קמצן, טרחן, שונא חיות, איש עקרונות המאמין בסדר ומשמעת. אובה (רולף לסנרד), פנסיונר בודד עם עקרונות נוקשים ופתיל קצר, אלמן שמקפיד לעלות לקבר אשתו מדי יום. משפחה קולנית במיוחד עוברת להתגורר לידו ולמרות ההתחלה שאינה מבשרת טובות,  נוצרת ידידות מופלאה בין אובה לשכנה החדשה, ולאט לאט מתקלפות שכבות ההגנה שלו ומתגלה דמותו האמיתית וסיפור חייו המרתק.

אנט בנינג מככבת בנשות המאה ה-20 (שישי, yes1 ), דרמה קומית עטורת שבחים, כאם חד הורית, המגדלת את בנה בעיירה קליפורנית. בזמן שהרוח המהפכנית של שנות ה-70 סביבה, היא נעזרת בדיירת הפאנקיסטית בביתה ובשכנתה הפרועה, כדי לחנך את בנה המתבגר. עם אל פנינג, גרטה גרוויג ובילי קרודאפ.

ספליט (שישי, yes2 ובשבוע הבא ב-HOT Gold ), של הבמאי מ. נייט שאמאלאן, הוא מותחן אימה על שלוש נערות שנחטפות על ידי גבר (ג'יימס מקאבוי), הסובל מהפרעת אישיות, ומכיל בתוכו 23 זהויות שונות.

המותחן הג'וב הצרפתי (שבת, yes4 ), מספר על מייקל (ריצ'רד מאדן), כייס אמריקאי שחי בפריז, שיום אחד גונב את התיק הלא נכון. כשהתיק מתפוצץ כמה דקות מאוחר יותר, הוא מוצא עצמו נרדף על ידי סוכן CIA לא שגרתי (אידריס אלבה), שמהר מאוד מבין שמייקל הוא רק פיון אבל כישוריו הם נכס, ומגייס אותו ל 24 שעות של מרדף מסחרר, בו גם השניים הופכים למטרה.

שער הלוחמים (שישי, HOT Gold ), היא פנטזיית אקשן סינית-צרפתית שהפיק לוק בסון, על ג'ק (אוריה שלטון), נער עם כישורי משחקי מחשב מופלאים, שמוצא עצמו בסין העתיקה, שם הוא לומד כישורי לחימה ופוגש נסיכה ויחד הם נלחמים במצביא רשע שזומם להשתלט על העולם.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *