מה לראות

אוג 31

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטי הקולנוע החדשים וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

ניקולאי קוסטר ולדאו מככב במעל החוק כג'ייקוב, כלכלן מצליח שיש לו הכל. לילה אחד של שתייה מופרזת במהלך ארוחת ערב חגיגית משנה את התמונה: תאונת דרכים קטלנית בה הוא מעורב שולחת אותו לכלא שמור, וכדי לשרוד הוא נאלץ להצטרף לכנופיה שתגן עליו, ולבצע פשעים בתוך כתלי הכלא. לאחר עשר שנים בכלא בגין הפשעים שביצע, הוא יוצא לחופשי כאיש אחר לחלוטין. אלא שראש הכנופיה שלו אינו מתכוון להניח לו לחזור למוטב בשלווה, ומאלץ אותו לבצע פשע תחת איום שאם יסרב, משפחתו בסכנה.

רוני מארה מככבת בדרמה אונה, כצעירה המגיעה למשרדו של גבר מבוגר ממנה (בן מנדלסון), ודורשת תשובות לשאלות המענות אותה כבר שנים. המפגש המחודש בינה לבינו מציף סודות מעברם המשותף ומשנה לחלוטין את חייהם.

סרטו של מתן יאיר, פיגומים, מספר על הנער אשר (אשר לקס), בנו של מילו (יעקב כהן), קבלן פיגומים שמעסיק אותו יום יום לאחר הלימודים. זו השנה האחרונה ללימודיו של אשר בתיכון, הזדמנות אחרונה לשפר את התנהלותו בבית הספר. רמי (עמי סמולרצ'יק), מורה חדש לספרות, מצליח לחשוף אותו לעולמות חדשים, אולם כאשר מתרחשת טרגדיה, חייו של אשר נכנסים לסחרור.

בן אפלק מככב במותחן רואה החשבון (שישי, yes4 ), ככריסטיאן וולף, רואה חשבון מבריק, נטול כישורים חברתיים, על הרצף האוטיסטי. מתברר שוולף שמנהל משרד רואי חשבון בעיירה קטנה, מספק בפועל שירותי "בישול ספרים" לארגונים ממפוקפקים. כשהוא נקרא לחקור חשש למעילה בחברה גדולה ומתחיל להתקרב לחשיפת האמת שמאחורי המספרים, הדברים מתחילים להסתבך. עם אנה קנדריק וג'יי.קיי. סימונס.

השיחה (שישי, HOT Prime ), סרטו של פרנסיס פורד קופולה מ-1974 שהיה מועמד לשלושה פרסי אוסקר, עורר בזמנו לא מעט הדים בשל הנושא החם של האזנות וציתותים לא חוקיים. ג'ין הקמן מגלם את דמותו של הארי קאול, בלש פרטי שתפקידו לבצע האזנות סתר לאנשים שונים. לא לראות, לא להרגיש, רק להאזין ולקדם את החקירה. עד שהוא נשכר ע"י בעל חברה גדולה כדי לעקוב ולצותת לזוג מסוים, ונקלע למשבר מצפוני. הארי מגיע למסקנה כי הזוג לו הוא מצותת, נמצא בסכנת חיים ועלול להירצח והוא מנסה למנוע זאת. עם פרדריק פורסט, טרי גאר והריסון פורד הצעיר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *