מודעות האתמול: 10 בדצמבר, 1971

יונ 29

קוראים לי טריניטי מוגדל

המערבון החדש של שנות ה-70 , נכתב במודעה על הסרט שבהצגתו הראשונה באיטליה הכניס בקופות למעלה מ-1.2 מיליארד לירטות (רק קחו בחשבון שיורו אחד היה שווה כאלפיים לירטות, כאשר איטליה עברה למטבע האירופי). המערבון שאפילו את תיהני ממנו, בישרה המודעה על קוראים לי טריניטי, פרודיה על מערבונים, תוצרת איטליה ומדובבת לאנגלית, בכיכובם של טרנס היל כטריניטי ובאד ספנסר שנקרא במבינו, ילד, בניגוד מוחלט למימדיו.

זה לא היה הסרט הראשון של היל וספנסר, שנולדו כמריו ג'ירוטי וקרלו פדרסולי, בהתאמה. הם שיחקו יחד ביותר מעשרים סרטים אבל זהו בוודאי המפורסם ביניהם והיו לו סרטי המשך מצליחים.

ספנסר-פדרסולי מת שלשום בגיל 86 לאחר קריירה מוצלחת, כספורטאי (הוא היה שחיין אולימפי ושחקן כדור מים), ושחקן בקולנוע ובטלוויזיה. "צ'או באד ספנסר, אנחנו אוהבים אותך כל כך", צייץ בטוויטר מתיאו רנצי, ראש ממשלת איטליה. בהחלט אהבו את ספנסר. לפני שמונה שנים הוענק לו פרס דויד די דונטלו, האוסקר האיטלקי, כהוקרה על מפעל חיים בקולנוע. אבל לו היו שואלים אותו בוודאי היה אומר שגאוותו הגדולה ביותר היא על משפחתו. ספנסר הניח אישה, שלושה ילדים, חמישה נכדים ושישה נינים. לדברי בנו הבכור, ג'יוזפה, בנשימתו האחרונה אמר אביו, גרצי, תודה. תודה לך, במבינו, על זיכרון ילדות אהוב.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *