ממתק מעולה שכזה

פבר 20

(צילום: אליעד סודאי)

חיים נוי על "השנה היפה בחיי" בתיאטרון הבימה (בשיתוף תיאטרון חיפה): הפקה מקצועית, ללא רגע דל, כמו בווסט אנד או ברודוויי. מחזמר ברמה בינלאומית.

 

המחזמר "השנה היפה בחיי" בתיאטרון הבימה ובשיתוף תיאטרון חיפה, הוא תוסס ומבדר ומעניק חוויה תיאטרלית ומוזיקלית לצופים. השירים והלחנים קליטים ומוצלחים מאוד וההפקה היא מקצועית, ללא רגע דל, כמו בווסט אנד או ברודווי. היוצר והמוזיקאי אוהד חיטמן כתב מחזה, פזמונים ולחנים  נהדרים, בידור לשמו. הבמאי משה קפטן, המנהל האומנותי בהבימה, ולהקת השחקנים מהמעלה הראשונה, הביאו לבמה סוף סוף מחזמר שתענוג לצפות בו. ייתכן שהמחזמר מעט ארוך וניתן היה לוותר על קטעים מסוימים, וייתכן גם שניתן היה לעדן את העלילה. אבל, בסיכומו של דבר, ולדעתי,  מדובר במחזמר ברמה בינלאומית, קולח ומוצלח.

העלילה עוסקת בזוג צעיר, דנה ורוני, המצפים לבן בכור. שוש, אימו של רוני, טרחנית מצויה, סבורה שיש לקרוא לו על שם הסבא יעקב, ואילו אימה של דנה, סילבי, מעוניינת בשם הסבא מכלוף. לבסוף נבחר השם אריק ואולם העקיצות בין האימהות גוברות, וגם בחיי הזוג הצעיר נפערים תהומות המעיבים על הנישואין. גם ידידיהם, הזוג הגאה בן ואודי, מתמודד עם בעיות זוגיות ובטיפול בתאומים שלהם. רוני נפרד בעל כורחו מדנה ומוצא ניחומים במלצרית החביבה נועה. אולם הסחרחורת של כל נפתולי העלילה מגיעה לבסוף לסיום המלווה כמובן בשירים וריקודים נלהבים.

לי בירן מגלם את רוני והוא מעולה במשחק וביכולות ווקאליות ומוכיח ללא ספק שיש לו כישרון תיאטרלי. רוני דלומי, חיית במה של ממש, מגלמת נפלא את דנה, בת הזוג, והיא  כובשת את הקהל במשחק ובשירה.

מיקי קם היא בית ספר מהלך למשחק ולמחזמר והיא מרשימה במשחק, בתנועה וביכולות ווקאליות מופלאות. הקטע של ד"ר רות הסקסולוגית הוא מלאכת מחשבת של ביצוע, תנועה ושירה. אורנה דץ, זמרת ושחקנית טובה מאוד, מגלמת מצוין את סילבי ומעצבת דמות נהדרת וכובשת.

יואב מילשטיין בתפקיד אודי גונב לעתים את ההצגה בהופעה מוצלחת מאוד, במשחק ובביצועים ווקאליים, והוא זוכה בצדק למחיאות כפיים סוערות. גם בן יוסיפוביץ, כבן זוגו בן, משחק יפה מאוד ומגיש ביצועים קוליים מרגשים.

ישראל ארנסט כסקסולוג ד"ר גריי מצוין בקטע של הטיפולים המשפחתיים והשיר בביצועו זוכה לתשואות סוחפות. אחד הקטעים המוצלחים במחזמר. שירה לוי בדמות נועה המלצרית טובה מאוד ומשחקה מלבב ונעים ויש לה יכולות משחק חינניות. בולטת מאוד גם גל שטרית, שחקנית, רקדנית וזמרת המפגינה ביצועים נפלאים והופעתה היא חוויה לעין ולאוזן. חנן שוורצברג, נעם גז, עדן גולדמן וגיא מאור מוצלחים בתפקידיהם בלהקה.

את המחזמר מלווה תזמורת על הבמה בניצוח ארנון זיו. הניהול המוזיקלי והעיבודים הם של המוזיקאי המעולה ליאור רונן. דלית כהנא אחראית להדרכה הקולית. גיא בן חמו עיצב את הסאונד המוצלח. את הכוריאוגרפיה היפה עיצב עוז מורג. ערן עצמון עיצב תפאורה נאה ומוצלחת במיוחד. אורן דר עיצב את התלבושות היפות. אבי יונה בואנו עיצב תאורה ראויה, וירדנה אסולין אחראית לכל ההפקה.

אין ספק, לדעתי, שהשנה היפה בחיי הוא גם אחד ממחזות הזמר הטובים של השנה וראוי לצפות ולהתענג מממתק מוזיקלי מעולה שכזה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *