מעדן ויניל היום ברדיו קסם, 106 FM

אוג 22

(צילום: דותן ביבי)

ארבע שנים בדיוק ליום בו התארח אלי פיכמן, הוא חזר למעדן ויניל. פיכמן, אספן תקליטים ותיק הכין, כיאה למורה שהוא (להיסטוריה), רשימה מסודרת שבה שיר מוביל לשיר: מהביטלס עם I need you לסילה בלאק, גם היא מליברפול וגם היא נוהלה ע"י בריאן אפשטיין שדאג לשירים עבורה מתוצרת לנון ומקרטני. מכאן לסמיתס ולקאוור שלהם לסילה בלאק, ואחריהם בילי בראג. מאנגליה לאירופה, עם פרנסואז הרדי בצרפתית, ריטה פאבונה באיטלקית (ולא, לא "צוקרו" הפעם), והנורבגית וונקה מאייר. עוד בשעה הראשונה, ששי קשת (שם ישנה גבעה רמה), להקת הכוכבים הכחולים הישראלית בהקלטה נדירה לשיר של להקת הקינקס, על גבי תקליט שלא יצא בהדפסה מסחרית, ולסיום אריק איינשטיין (אחינועם לא יודעת), בשיר שהלחין רוב האקסלי, יוצא להקת הצ'רצ'ילים.

השעה הראשונה הסתיימה כאמור עם אריק והשנייה החלה עם מי שנשמע דומה לו מאוד בגוון הקול, עד כדי טעות בזיהוי: קובי רכט (סוף דבר). בהמשך, תערובת משובחת של פופ ורוק בריטי מגוון מאוד. מקליף ריצ'רד הצעיר (חופשת קיץ), ללד זפלין בתחילת דרכה, לג'נסיס עם פיטר גבריאל, ללהקה שירקה בפרצוף של הפרוג-רוק הדשן והמנופח, הסקס פיסטולס, בשיר שהרדיו סירב לשדר, אבל הצעירים קנו בכמויות, "אלוהים נצור את המלכה", ועוד קצת פאנק עם להקת שאם 69. את החלק הבריטי בתוכנית נעלה הסטייל קאונסל של פול וולר ומיק טאלבוט, בשני שירים. התוכנית הסתיימה שני שירים נפלאים, "הכעס" של רוקפור ו"ילד אהבה" של דיאנה רוס והסופרימס.

תודה לאלי פיכמן על התקליטים ועל הסיפורים מאחוריהם ועל העלאת זכרם של בעלי חנויות תקליטים מיתולוגיות שהלכו לעולמם מאז התארח בתוכנית לאחרונה. האזנה נעימה ובריאות טובה.

 

שעה שנייה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *