סיכומי שנה: קולנוע וטלוויזיה

דצמ 24

התבגרות (צילום מסך:יוטיוב)

התבגרות (צילום מסך:יוטיוב)

הסרטים המצליחים ביותר בקופות והסרטים הטובים ביותר, לדעת הביקורת. וגם, סדרות הטלוויזיה המשובחות ביותר ב-2014 .

 

בראשית דצמבר פרסם המגזין סייט אנד סאונד, היוצא לאור מטעם המכון הבריטי לקולנוע, את דירוג הסרטים הטובים ביותר ב-2014 , לפי בחירת מבקרי הקולנוע. התבגרות, סרטו של ריצ'רד לינקלייטר, נבחר לטוב ביותר. כך בדיוק בחרו מבקרי הירחון הבריטי אמפייר.
עם פרסום הדירוגים המשוקללים של האתרים רוטן טומטוס ומטהקריטיק, בהם דורג התבגרות במקום הראשון, התחזק מעמדו כסרט הטוב ביותר השנה, ללא עוררין.
לדירוג המלא של רוטן טומטוס ומטהקריטיק:

http://www.rottentomatoes.com/top/bestofrt/?year=2014

http://www.metacritic.com/browse/movies/score/metascore/year

כמובן שסרט האיכות של לינקלייטר לא הצליח להתקרב לסרטי הקופה הגדולים של השנה החולפת, כפי שפרסם האתר בוקס אופיס מוג'ו, האוסף נתוני מכירות כרטיסים בארה"ב ובעולם. המצליח ביותר היה רובוטריקים 4 : עידן ההכחדה, שרשם הכנסות בעולם בסך 1.087 מיליארד דולר. אחריו, שומרי הגלקסיה (772.2 מיליון) ומליפיסנט (757.8 מיליון).
לדירוג הסרטים המצליחים בעולם, באתר בוקס אופיס מוג'ו:

http://www.boxofficemojo.com/yearly/chart/?view2=worldwide&yr=2014

טוענים שכיום, התסריטים הטובים ביותר נכתבים לטלוויזיה, ולנוכח רשימת סרטי-הקופה בקולנוע, הטיעון הזה נשמע תקף בהחלט. הטלוויזיה מציעה כיום סדרות, מיני-סדרות וסרטים מאתגרים, מעוררי מחלוקת ולעתים קרובות גם אי-נוחות. הטלוויזיה ממשיכה לשדר את הקומדיות והדרמות השגרתיות, השמרניות, אך לצידן מציעה – יותר ויותר – סדרות נועזות, גדושות באלימות בוטה, סקס בוטה ודיאלוגים בוטים מאוד (שזולג לאיטו גם למיינסטרים של הטלוויזיה בארה"ב). אין פלא שהסדרות הטובות ביותר, ע"פ וילאג' וויס וטי.וי.גייד, הן על גבר שהופך לאישה ואבא לבת לסבית, ועל רוצח סדרתי ששומר מזכרות מגופות קורבנותיו וגם אוכל מהן.
טרנספרנט, בכיכובו של ג'פרי טמבור, היא הסדרה הטובה ביותר מבין עשרת הכי טובות השנה, לדעת וילאג' ווייס. עוד ברשימה: מד מן, משחקי הכס, veep , אוליב קיטרידג' וכתום הוא השחור החדש.
לדירוג וילאג' וויס:

http://www.villagevoice.com/2014-12-17/film/the-ten-best-tv-shows-of-2014/

טי.וי. גייד בחר בחניבעל, בכיכובו של מאדס מיקלסן בתפקיד הפסיכיאטר המופרע, ד"ר חניבעל לקטר, כסדרת הטלוויזיה הטובה ב-2014 . עוד בין עשרים הטובות, השנה: המתים המהלכים, ג'יין הבתולה, האישה הטובה, פארגו, בלש אמיתי (במקום השלישי) וטרנספרנט (שני).
לדירוג הסדרות הטובות ביותר, טי.וי.גייד:

http://www.tvguide.com/special/best-of-year-2014/photogallery/The-Best-TV-Shows-of-2014-1090016

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *