סינמטק: ספיישל רודי פייפר

אוג 07

רודי פייפר בסרט בודי סלאם (צילום מסך: יוטיוב)

רודי פייפר בסרט בודי סלאם (צילום מסך: יוטיוב)

רודי פייפר, מגדולי ההיאבקות הבידורית, בוודאי בשנות ה-80 וה-90 , מת בדיוק לפני שבוע, בגיל 61 . פייפר היה לא רק כוכב בזירה, גם בקולנוע. אמנם, במה שנקרא בי.מוביז, סרטים דלי-תקציב, חלקם דילגו על שלב ההקרנה באולמות הקולנוע והופצו ישירות לווידיאו (אח"כ, די.וי.די), אבל לפחות שניים מהם בוימו ע"י במאים מפורסמים ומצליחים, לפחות בחלק מהקריירה שלהם.
ב-1987 הופיע פייפר ב- body slam , סרטו האחרון – לקולנוע – של האל נידהאם, הבמאי שהחל את דרכו כפעלולן וכפיל בסרטים ואח"כ ביים את ברט ריינולדס בלהיט הקולנועי הפרחח ובת השריף. השחקן הראשי היה דירק בנדיקט, שהתפרסם בסדרה צוות לעניין. בנדיקט גילם את מנהלו של המתאבק "קוויק" ריק רוברטס (פייפר), שעולה על רעיון מסחרי: לעשות מופעים המשלבים רסלינג עם להקות רוק. בסרט מופיעים עוד פרצופים מוכרים מהרסלינג (ביניהם קפטן לו אלבנו), וכמה כוכבי-זירה נוספים, ביניהם ריק פלייר, צצים לרגע קט לקראת סוף הסרט, שהופץ ישירות לווידיאו, בגלל סכסוך מסחרי בין המפיקים לבמאי.

כשנה לאחר הסרט הזה הופיע פייפר ב-they live , הם חיים, אקשן מד"ב שביים ג'ון קרפנטר, במאי שעשה לאורך השנים כמה וכמה סרטים מצליחים מאוד (הבריחה מניו יורק, ליל המסכות ועוד). פייפר גילם פועל קידוח בלוס אנג'לס בשם ג'ון נאדה (בדיחה של קרפנטר, מן הסתם, שהרי נאדה זה כלום). הוא מגלה כי לא רק שיש חייזרים על כדור הארץ, הם גם שולטים בעמדות מפתח בכל תחומי החיים. אלא שהוא זוכה לנאדה הצלחה לשכנע אנשים שאינו פסיכי.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *