סקס באוויר

פבר 15

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "1972 סקס בעולם המחר" בבית צבי: סיפורים על מפגשים ראשונים עם מיניות, מביכים כמו שרק מפגשים ראשונים יכולים להיות.

 

תמונות מתקופת המהפכה המינית מרצדות ושועטות בהצגה המיוחדת "1972 סקס בעולם המחר", בבית צבי ברמת גן. המחזה נכתב לפני כשמונה שנים על ידי קבוצת התיאטרון     wardrobe ensemble  בבריסטול שבאנגליה, ועד מהרה הציג ברחבי בריטניה ובארצות נוספות.

יאשה קריגר ביים וערך את המוזיקה התקופתית ובזכות הלהקה הכישרונית אנו צופים על הבמה בתמונות מייצגות שטלטלו את העולם באותה תקופה של מהפיכה מינית, שנחשבת היום למיושנת.

כותבי המחזה מתארים את 1972 כשנה הבועטת שבה חרך זיגי סטארדאסט את מצעדי הפזמונים, מכנסי הפדלפון היו בשיא האופנה, בלונדון נערך מצעד הגאווה הראשון, הבנות נמנעו מגילוח באזורים האינטימיים, ובאוויר ניתן היה להריח את הסקס.

בתמונות המרצדות על הבמה אנו צופים בכריסטין העומדת לשכב הלילה בפעם הראשונה עם ריץ', סולן של להקת רוק מקומית. פני נמסה בכל פעם שמרטין המרצה שלה באוניברסיטה מדבר על תיאוריה פמיניסטית. אנה סבורה שטסה היא הבחורה הכי קולית שפגשה אי פעם, אך נכונה לה הפתעה תוך מספר שנים. אנטון לוקח בגדים של אמו ומודד אותם מול המראה.

אלה הם ארבעה סיפורים מיצגים על מפגשים ראשונים עם מיניות, עקומים ומביכים כמו שרק מפגשים ראשונים יכולים להיות. מנקודת המבט התרבותית של שנות השבעים, תקופה בועטת של שחרור ממתירנות מינית, מקשה המחזה כיצד זה היה אז ומה בעצם השתנה היום.

ההצגה שופעת שירים תקופתיים וכל הלהקה כמעט כל הזמן על הבמה, רוקדת ושרה שירים תוססים ויפים, מפלייבק, אך חבל שרובם אינם מושרים במלואם.

ים קצור מגלמת את כריסטין במשחק שובה לב ויפה. ליאור פרוטר משחקת נפלא את פני. שיר מורג נהדרת כאנה ואוראל גלעד מצוינת כטסה חברתה. אלון קטן, שי גורושין, אלון קובן, עמית רוטמן, יונתן גרבובסקי ויוחאי שירי, מעולים במגוון התפקידים.

כאן המקום לציין את גילי גבל שעיצבה את התנועה הנפלאה והמקסימה, חלק עיקרי בהצגה. טל וייס עיצב תפאורה מצומצמת וראויה, רונה משעול עיצבה תלבושות יפות, דן גלזר עיצב תאורה משובחת שהיא מרכיב חשוב במופע. תמר קינן תרגמה את המחזה לשפה קולחת.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *