סרטים חדשים בקולנוע

מאי 25

(צילום: יח"צ)

ג'וני דפ, אורלנדו בלום וג'פרי ראש חוזרים לככב בשודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר. הפעם, קפטן ג'ק ספארו נמצא בתקופה קשה, חסרת מזל, כאשר רוחות רפאים של פיראטים בהנהגתו של יריבו העתיק קפטן סלזאר (חאוויר ברדם), בורחות ממשולש השטן ונחושות להרוג כל פיראט בים, כולל אותו. תקוותו היחידה של קפטן ג'ק היא קלשונו של פוסידון, חפץ עתיק יומין המעניק לאוחז בו שליטה על הים. בתפקיד אורח: פול מקרטני.

לזרום עם זה היא קומדיה איטלקית על אלייה, פסיכיאטר גרוש בן 60 פלוס, אינטלקטואל שחייו סובבים סביב מוזיקה וספרים. גרושתו מתגוררת בדירה מולו ובין השניים שוררים עדיין יחסי חברות טובים. כשהרופא מחייב אותו להוריד ממשקלו, בשביל לשמור על בריאותו, אלייה שוכר מאמנת אישית. המרחק בין העולמות שלהם לכאורה לא יכול להיות גדול יותר, מה שלא מונע מהם לצאת ביחד להרפתקה.

סרט האימה הילד מספר על גרטה, אמריקאית המתקבלת לעבודה כאומנת בבית משפחה בריטית, באנגליה. היא מגלה שזוג ההורים "מגדל" בובה בדמות ילד ומתייחס אליה כאילו הייתה בשר ודם. ההתנהלות המוזרה הזאת מתבררת בהדרגה כמסוכנת ומאיימת בהרבה מהמצופה.

הקומדיה הבריטית שעתם היפה מתרחשת בלונדון, ב-1940 . האומה הבריטית תשושה מהמלחמה והממשלה מנסה לעלות את המורל  באמצעות סרטי תעמולה. קתרין היא תסריטאית, והאישה היחידה בצוות ההפקה. באקלי הוא תסריטאי ציני ושנון המזהה את כשרונה הטבעי של קתרין. הם עובדים יחד על סרט עלילתי המבוסס על הפלישה לדנקרק. קתרין נאבקת לבסס את מעמדה בצוות, ומול השחקנים, בזמן שיחסיה עם בעלה ועם התסריטאי הראשי מסתבכים. עם ג'מה אטרטון, סם קלאפלין וביל ניי.

סיפור אהבה ארץ ישראלי, סרטו של דן וולמן, מתרחש ב-1947 , כאשר בפגישה מקרית באוטובוס ניצתת אהבה בין עלי בן צבי (אביב אלוש), פלמ"חניק מבית קשת ובנו של יצחק בן צבי, לימים נשיאה השני של מדינת ישראל, לבין מרגלית (עדי בילסקי), מושבניקית מנהלל. הם עוברים להתגורר יחד, למרות קשייה של מרגלית עם חיי הקיבוץ. עלי ומרגלית קובעים מועד לחתונה אבל המציאות הקשה בארץ ישראל חזקה מאהבתם. עם יצחק חזקיה ואלכס אנסקי.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *