סרטים חדשים בקולנוע

דצמ 31

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

סילבסטר סטאלון חוזר בקריד לדמותו של רוקי בלבואה, והפעם הוא הופך למאמן ולתחליף-אב עבור אדוניס ג'ונסון, בנו של אפולו קריד שהיה יריבו הגדול בזירה של רוקי, ובהמשך חברו הטוב. אפולו מת לפני שבנו נולד. אדוניס שואף להמשיך את דרכו של אביו ומצליח לשכנע את רוקי, שכבר פרש מהזירה, לחזור ולגדל אלוף עולם חדש. עם מייקל ב. ג'ורדן ולואיס גוזמן.

קארי מאליגן מככבת בסופרג'יסטיות כמוד ווטס, צעירה שמאז ילדותה עובדת במכבסה, 12 שעות ביממה. בוקר אחד, כשהיא נשלחת מהמכבסה למסור סדינים נקיים, מוד נקלעת להפגנה של הסופרג'יסטיות, התנועה לשוויון זכויות הנשים שקמה בתחילת המאה ה-20 . המפגש המקרי מוביל לשינוי בחייה והיא נסחפת למאבק, שהופך בהדרגה לפוליטי וגובה מהנשים ויתורים אישיים כבדים, מאבקים עם המשטרה, מעצרים ופגיעה ביחסיהם עם בני זוגם ומשפחותיהן. עם הלנה בונהאם קרטר, מריל סטריפ ובן ווישו, המככב גם בסרט הבא.

בלב ים מתרחש ב-1820 , כאשר ספינת ציד הלווייתנים "אסקס" הותקפה בידי לווייתן בגודל מפלצתי. האסון שימש השראה לספר מובי דיק, אבל בספר הוצג רק חלק מהסיפור האמיתי וכעת, הסרט של רון הווארד חושף את האירועים שהתרחשו בעקבות המתקפה הקטלנית. אנשי הצוות ששרדו נאלצו לבצע מעשים שלא יעלו על הדעת, כדי להישאר בחיים, תוך כדי סערות קשות בים, רעב, ייאוש ופאניקה, עד כדי ערעור אמונתם הדתית והמוסר האישי של כל אחד מהם. כאמור, עם בן ווישו, כריס המסוורת' וקיליאן מרפי.

יוסי אבירם ביים את הסרט הישראלי הגבעה, בכיכובם של ליאור אשכנזי, מוני מושונוב ומתייה אמלריק. חנוך מגיע מישראל בעקבות אדם בשם ראובן ורדי. הוא צופה בו, עוקב אחריו אך אינו מעז לפנות אליו. כעבור ימים אחדים חנוך נמצא חסר הכרה על חוף הים וכאשר הוא מתעורר, אינו מוציא מילה מפיו. החוקר ורדי, ששמע על המקרה, מחליט לנסות לדובב את האיש. ככל שהקשר ביניהם מתפתח, ורדי מתחיל לחשוד שלגבר השותק יש קשר עמוק לחייו.

דרו ברימור וטוני קולט מככבות בכבר מתגעגעת, כמילי וג'ס, שתי חברות הכי טובות, האחת נשואה ואמא והשנייה משתוקקת לתינוק. כאשר מילי מתבשרת שהיא חולה בסרט השד, ברור לה שהיא חייבת את תמיכתה של חברתה, כדי להילחם ולהחלים. ג'ס מנסה לעשות כל מה שביכולתה עבור מילי, אבל ההתמודדות עם המחלה הקשה גורמת ללחץ כבוד על חברותן, שהחזיקה מעמד שנים רבות. עם דומיניק קופר.

יום מושלם, בכיכובם של בניסיו דל טורו, טים רובינס ואולגה קורלינקו, מתרחש בכפר קטן בבוסניה, לשם הגיעה קבוצת מתנדבי הצלב האדום, כדי למשות גופה שנפלה לבאר ובגללה נותקו תושבי האזור מאספקת המים. תוך כדי כך צצה על פני השטח מערכת היחסים בין חברי הקבוצה הוותיקים למתנדבת החדשה, ובינם לבין עצמם.

בייביסיטינג היא קומדיה צרפתית שבמרכזה פרנק, מאבטח בבניין שבו מתגורר מארק, טייקון תקשורת. מארק מבקש מפרנק הרווק להיות הבייביסיטר של בנו רמי, לסוף שבוע אחד. במקרה, זהו סוף השבוע שבו חל יום הולדתו של פרנק. כאשר מתקשרים מהמשטרה למארק ומבקשים שהוא ורעייתו יחזרו בדחיפות לביתם, הם מוצאים את הדירה הרוסה לחלוטין, וריקה מאדם. רק סרט הווידיאו שנמצא במקום תיעד את מה שעבר על פרנק ורמי.

הסרט הספרדי-פורטוגזי המסע אל האלכימאי מבוסס על חייו של פאולו קואלו, שנאבק בהוריו מגיל צעיר כדי להגשים את חלומו, להיות סופר. הוריו לא היססו לאשפזו במוסד לחולי נפש כדי לנסות ולהחזיר אותו לשפיותו, כביכול, ולשכנע אותו לבחור מקצוע אמיתי ועבודה מכובדת. למרות הכל, קואלו הפך לסופר מפורסם, כותב "האלכימאי", רב המכר.

סרט מ-2012 , דינוזאורים בקונגו, הגיע עתה להקרנה בארץ. סיפור הרפתקאות על צוות צילום המלווה משלחת מדענים בג'ונגלים של קונגו, ומגלה, לא צריך לנחש הרבה, שחיים שם היצורים שחשבנו כי נכחדו לפני עשרות מיליוני שנים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *