סרטי סופ"ש בטלוויזיה

מרץ 31

(צילום: באדיבות yes )

בוגד משלנו (שישי, yes4 ), הוא מותחן ריגול על פי ספרו של ג'ון לה קארה, המתחיל בחופשה שמבלה זוג אנגלי במרוקו. השניים (יואן מקגרגור ונעמי האריס), מתיידדים עם גבר רוסי (סטאלן סקארסגארד), מסתורי ושרמנטי. מתברר כי הוא איש הכספים של המאפיה הרוסית האימתנית, שמחפש דרך לערוק ממנה ומבקש מהזוג להעביר לביון הבריטי חומר מסווג רב ערך, העלול להפליל פוליטיקאים ובנקאים בריטים בכירים הקשורים למאפיה. קציני הביון מחליטים להשתמש בזוג התמים כדי לתחזק את הקשר עם איש המאפיה ולרכוש את אמונו, בידיעה ברורה שבכך הם מסכנים את חייהם של השניים. עם דמיאן האריס.

אשמת הכוכבים (שישי, HOT Gold ), היא דרמת  התבגרות בכיכובם של שיילין וודלי ואנסל אלגורט (שכיכבו גם ב"מפוצלים"), כהייזל בת ה-16 וגאס בן ה-19 שנפגשים בקבוצת תמיכה לצעירים שחלו בסרטן. השניים מתחברים ומגלים שיש להם הרבה במשותף חוץ מהמחלה, לשניהם חוש הומור ציני ושניהם מזלזלים בקונפורמיות. בין הייזל וגאס מתפתח סיפור אהבה, שסוחף אותם להגשים את חלומה הגדול של הנערה: לנסוע לאמסטרדם כדי לבקר סופר מתבודד (וילם דפו), שהספר שכתב הוא מהווה מקור השראה חשוב עבורה. מערכת היחסים המופלאה בין שני הצעירים גוברת על מכשולים רבים, כולל בלון החמצן הצמוד להייזל שבלעדיו אינה יכולה לנשום והפרוטזה של גאס קטוע הרגל, שהוא אינו מפסיק להתלוצץ עליה.

 ג'וליה רוברטס וג'ון מלקוביץ' מככבים במרי ריילי (שבת HOT Drama ), סרט האימה של סטיבן פרירס מ-1996 , המציע זווית אחרת לסיפור הידוע על ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, מבעד לעיניה של אישה אירית צעירה, המתחילה לעבוד כמשרתת באחוזתו של ג'קיל. היא מוקסמת מאישיותו אך גם חרדה מפניו, בעוד שהוא מגלה בה עניין הרבה מעבר לתחום המקצועי, למורת רוחו של רב המשרתים. הוא מסתקרן עוד יותר כשמתברר לו שאביה האלים והשתלטן התעלל בה בילדותה, וזאת משום שטבעו האפל והפראי של האדם הוא נושא עיקרי במחקריו. ד"ר ג'קיל מודיע לכל בני הבית שמר הייד עומד להגיע במפתיע. מרי מתעניינת במומחה המלומד והמחושב, אך נשבית בקסמו של מר הייד האימפולסיבי והמסוכן, מבלי לדעת שזהו צדו האחר של ד"ר ג'קיל. 

לכבוד האחד באפריל, ערוץ הקולנוע הישראלי מקדיש יום שידורים (שבת, החל ב-17.30 ), למיטב סרטי המתיחות. ישודרו חייך אכלת אותה, סרט המתיחות הראשון של יהודה ברקן, עם יגאל שילון, שביים גם את עבודה בעיניים (עם נתן דטנר ואבי קושניר), מצלמה בלי בושה (ברקן ובועז דוידזון), אחד באפריל (מנחם זילברמן ביים את ספי ריבלין וציפי שביט), ועל הפנים (דבי ונולי).

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *