פינת הקומוניקט

אוק 29

מימין: מישה סגל, אלי מגן, מירון ח. איזקסון (צילום: טל שחר)

אלי מגן ישיק את אלבומו החדש, "ימי אדם", משירי מירון ח. איזקסון, ב-10 בנובמבר, במוזיאון תל אביב, במסגרת פסטיבל הפסנתר. במופע יתארחו איזקסון, המוזיקאי והמעבד הוותיק מישה סגל ואהוד בנאי.

 

אלי מגן, מחלוצי נגני הקונטרבס בישראל וזמר המלווה את חיינו בענווה מתחילת שנות  ה-70 (אחרית הימים, כיף התקווה הטובה), חוזר באלבום חדש, יוצא דופן בנוף המוזיקלי המקומי, גם הוא משיריו של מירון ח. איזקסון .שירתו של איזקסון מתייחדת במיזוג שבין האנושי, היהודי והאישי. מספר מוזיקאים בולטים הלחינו משיריו ונדמה שבאלבום זה נוצר חיבור מרגש ומדוייק בין המילים לבין הלחנים. אל השניים הצטרף המוזיקאי מישה סגל (חוה אלברשטיין, אהוד מנור, צ'יק קוריאה ועוד), שפועל שנים רבות בלוס אנג‘לס, וחזר לשתף פעולה עם אלי אחרי שנים רבות.

האלבום ”ימי אדם“ ייחודי בתפיסה המוזיקלית שלו. הוא מורכב אמנם משירים נפרדים,אבל כולו מקשה אחת, עם פתיחה וקטעי מעבר בין השירים. הוא כתוב ומעובד לרביעיית מיתרים, קונטרבס וזמר.  רביעיית המיתרים והקונטרבס משמשים  כקבוצת כלי קצב,ויש להם תפקיד מאד דומיננטי, לפעמים קצבי ”גרובי“ ולפעמים יותר ”קלאסי"/ על העיבודים לרביעייה, הפתיחה, קטעי המעבר והלחנת שלושה מהשירים אחראי מישה סגל. ההפקה המוזיקלית  והלחנת האלבום על ידי אלי מגן, שמנגן על הקונטרבס וגם מבצע את השירים.

ביום שישי ה-10/11 יתקיים מופע ההשקה החגיגי במסגרת פסטיבל הפסנתר במוזיאון ת"א. במופע יבצע מגן שירים מתוך האלבום החדש בליווי רביעית מיתרים, לצד השירים אהובים מאלבומיו הקודמים ומשיתופי הפעולה לאורך השנים.

במופע יתארחו מירון ח. איזקסון,מישה סגל ואורח מיוחד: אהוד בנאי, עליו אומר מגן, "יש תכונות רבות אצל אהוד שאני מעריך, ביניהן שמירה על האמת האמנותית שלו, הרגשתי שההופעה בפסטיבל היא הזדמנות טובה לשתף פעולה עם אמן שאני מאוד מעריך".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *