פינת הקומוניקט

מרץ 23

(צילום: באדיבות הליקון)

אתמול, בדיוק ביום הולדתו ה-70 של אנדרו לויד וובר, יצא אוסף חדש מהשירים שהלחין למחזות זמר מצליחים, ביניהם "אוויטה" ו"פנטום האופרה". באלבום משתתפים בין היתר מדונה, ברברה סטרייסנד, שרה ברייטמן וגם, לראשונה, ביונסה, מתוך טקס האוסקר לפני שלוש שנים, כשלויד וובר מלווה בפסנתר.

 

לרגל חגיגות יום הולדת ה-70 של מלך מחזות הזמר, לורד אנדרו לויד וובר, יוצא אוסף הלהיטים האולטימטיבי Unmasked: The Platinum Collection , עם שירים ממחזות הזמר הגדולים, "קאטס", "אוויטה", "ישו כוכב עליון", "פנטום האופרה", "יוסף וכתונת הפסים המשגעת", ועוד ועוד.

האוסף נאצר באופן אישי ונעשה בפיקוחו של לויד וובר והוא כולל קלאסיקות מהקריירה המפוארת שנפרשת על פני חמישה עשורים, מתחילת דרכו, ב-1968 , עם המחזמר "יוסף וכתונת הפסים המשגעת", שהיה שיתוף הפעולה הראשון עם התמלילן טים רייס, ועד המחזמר האחרון שלו "School of Rock". באלבום משתתפים כוכבים כברברה סטרייסנד, מדונה, איאן גילן (סולן להקת דיפ פרפל שהופיע ב"ישו כוכב עליון"), גלן קלוז, מייקל בול, שרה ברייטמן ואחרים. האוסף כולל גם הקלטות חדשות של ניקול שרזינגר, גרגורי פורטר ולאנה דל ריי, ששרה  You must Love Me מתוך "אוויטה". עוד באוסף, לראשונה ובאופן בלעדי, הקלטה של ביונסה, שרה learn to be lonely בליווי פסנתר של לויד וובר, מתוך טקס פרסי האוסקר ב-2015 .

בין הלהיטים הגדולים באלבום: any dream will do (דוני אוסמונד, מתוך "יוסף וכתונת הפסים המשגעת"), don't cry for me argetina (ג'ולי קובינגטון), I don't know how to love him (איבון אלימן, מתוך "ישו כוכב עליון"), superstar (מאריי הד, מאותו מחזמר), ועוד.

אנדרו לויד וובר הוא אחד מהמלחינים המצליחים ביותר בעידן המודרני. בשנה שעברה, לויד וובר היה האדם היחיד שהצליח להשוות את השיא שנקבע ב- 1953 על ידי רוג'רס והמרשטיין, עם ארבע מופעים שרצים במקביל בברודווי, כאשר שני מחזות הזמר שלו "School of Rock" ו"פנטום האופרה", רצים כעת במקביל בברודווי ובווסט אנד בלונדון.

האוסף Unmasked: The Platinum Collection יוצא בשתי גרסאות: אלבום כפול ואלבום עם 4 דיסקים. המהדורה המורחבת כוללת ספר בן 40 עמודים עם הקדמה אישית שכתב לויד וובר, הערות מעמיקות על כל שיר, שנכתבו על ידי מייקל קובני, מבקר התיאטרון והביוגרף של לויד וובר, ומחוות אישיות שנכתבו על ידי ברברה סטרייסנד, גלן קלוז ועוד.

כמלחין המצליח ביותר בהיסטוריה של מחזות זמר, ההפקות של לויד וובר מכרו יותר מ -330 מיליון כרטיסים ברחבי העולם. המחזמר "פנטום האופרה" מדורג במקום השני ברשימת מחזות הזמר הוותיקים ביותר בווסט אנד. המחזמר הזה, יחד עם "קאטס", הם שניים מתוך ארבעת המופעים המצליחים ביותר בברודוויי אי פעם. לויד וובר זכה בשבעה פרסי אוליביה, שבעה "טוני", שלושה "גראמי", "גלובוס הזהב" ופרס אוסקר אחד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *