פינת הקומוניקט

פבר 27

(צילום: באדיבות לב גרופ מדיה)

לאחר אי.פי. בינלאומי ראשון, רוני אלטר הוציאה אלבום בכורה בצרפת, בחברת התקליטים וורנר מיוזיק. לדבריה, זהו אלבום אישי מאוד, כנראה בזכות תהליך הכתיבה שלו, שהיה ללא פילטרים ומחסומים. "זו תמצית האמנות", היא אומרת, "ליצור מבלי להיות מודעת יותר מדי לעצמך".

 

 

רוני אלטר, כותבת, מלחינה ומבצעת מרגשת, משחררת אלבום בינלאומי ראשון באחת מחברות התקליטים הגדולות בעולם, וורנר מיוזיק. היוצרת הישראלית המוכשרת, שמתגוררת בפריז מזה 7 שנים, הוחתמה בחברה לפני כשנתיים ובשנה שעבה הוציאה אי.פי. בינלאומי ראשון. כעת, כאמור, היא מוציאה אלבום בכורה, be her child again .

לדברי אלטר, "זהו אלבום אישי מאוד, כנראה בשל תהליך הכתיבה שלו, שהיה נטול פילטרים ומחסומים. אני מרגישה שזו תמצית האמנות: ליצור מבלי להיות יותר מדי מודעת לעצמך, לכתוב בצורה טבעית ומשוחררת, ללא פוליטיקות, ואז פשוט לתת לשירים למצוא את דרכם בעולם. בעקבות המגורים בפריז ותחושת הזרות, השירים באלבום נכתבו על הנושא הרגיש הזה,  על הריחוק מהבית, מהיכן באתי ולאן פני מועדות. העיבודים באלבום מחוברים ישירות למילים ואני כל כך שמחה עם התוצאה הסופית. כך בדיוק דמיינתי לעצמי שהוא יישמע".

רוני, בתם של המוזיקאי והתסריטאי נפתלי אלטר והשחקנית אירית אלטר, שירתה בצבא בלהקת חיל המודיעין. לאחר השחרור הקליטה עם אריק איינשטיין, השתתפה בפרויקט "מטרופולין" של עופר מאירי, וב-2010 הוציאה אלבום ראשון, "כיס אוויר". אלבומה השני, באנגלית, go wild , יצא ב-2014 .

אומרת רוני אלטר, "נולדתי בבית של מוזיקה וקולנוע. כבת לאב מלחין וקולנוען ואמא שחקנית ואחות לבמאית אופרה, הדרך היתה ברורה: אני אהיה מוזיקאית. כבר מגיל צעיר ניגנתי בפסנתר ובסקסופון, ושרתי במקהלה. בזכותה נסעתי ברחבי העולם ולמדתי המון על העולם המוסיקלי, אבל תמיד חזרתי הביתה, לשיר לצד אבא על הפסנתר, שירים שהוא הלחין במיוחד בשבילנו.

בילדותי, הבית היה מלא בכל הבוהמה הישראלית. התבוננתי על העולם הזה של אמנות ותרבות והושפעתי ממנו, ולכן זה היה רק הגיוני שלאחר לימודי ג׳אז בתלמה ילין, אצא לדרך מוזיקלית שלשמחתי הגדולה תחילה בשני דואטים עם אריק איינשטיין ז״ל. מוזיקה היא שותפה ותיקה לדרך, נולדתי עמה ואני חייה בתוכה. אני מתרגשת מאד מהחתימה עם וורנר, ומהעבודה על האלבום הראשון שלנו יחד, בציפייה למה שעוד עתיד לבוא".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *