פינת הקומוניקט

אוק 31

(צילומים: עודד זריף)

נפתלי אלטר משחרר שני שירים, אחד מהם עם מזי כהן, מתוך אלבום שבדרך, בו הוא שר שירים שכתב לסרטים של אסי דיין, חברו ושותפו ליצירה, למעלה מעשרים שנה. אלטר יופיע בחודש הבא בפסטיבל הפסנתר ויארח את מזי כהן ועודד קוטלר, שיקרא קטעים נבחרים של אסי דיין.

 

היום יצאו שני שירים של נפתלי אלטר, "במקום הזה" (מתוך הסרט החיים על פי אגפא), ו"דו"ח שרון" (מתוך הסרט פוטורומן), אותו שרה מזי כהן. השירים הם מתוך אלבום שבדרך, "נפתלי אלטר שר אסי דיין, מארח את מזי כהן". שירים שכתבו הפכו עם הסרטים לקאלט ונצרבו בתודעה הישראלית.

לדברי אלטר: "הפרויקט הזה נולד מתוך געגועים, כאלה שהם חסרי מזור, געגועים אין סופיים כאלה. אסי דיין עזב אותנו לפני קצת יותר מחמש שנים, הלך, וכפי הנראה לא יחזור. גם האפשרות שניפגש אי שם – די קלושה. אמרנו – געגועים אין סופיים. נצחיים.

היינו חברים טובים. הלכנו ביחד כברת דרך נפלאה. כמעט 20 שנה של יצירה משותפת. עשינו סרטים, החל מ 'חגיגה לעיניים' שצפו בו 3500 איש, וכלה ב'גבעת חלפון', שלא מפסיקים לצפות בו. קרענו ת'תחת, הצלחנו, נכשלנו. בעיקר נהנינו. היינו חברים טובים. חסרי אגו.

אני חושב שנקודות החיבור האולטימטיביות היו כשהלחנתי את הטקסטים של אסי, ונולדו לנו שירים. החיבור היה מקסימלי. שם השלמנו האחד את השני".

התהליך שהביא לאלבום החל לפני כמה שנים כשאלטר נכנס לאולפן "פלוטו", ותחת אוזנו הקשובה של רונן רוט, ניגן, שר, וחיפש. כעבור זמן מה, רונן הציע שאלטר ייפגש עם  המפיק המוסיקלי צח דרורי. השניים החלו לעבוד וסיימו פרויקט שמקבץ לתוכו שירים מסרטים של אסי דיין, המבוססים על טקסטים שדיין כתב. מזי כהן הצטרפה ושרה שלושה שירים. אלטר שר שישה נוספים, לאחד מהם הצטרפה בתו, רוני אלטר.  כחלק מהפרויקט, צולמו גם קליפים באולפן ההקלטות, ובהם משולבים קטעי ארכיון מהסרטים המיתולוגיים של דיין ואלטר.

נפתלי אלטר נחשב לאחד מעמודי התווך הבולטים בתרבות הישראלית כבר כמה עשורים – כמפיק, תסריטאי ובמאי וכמלחין, לסרטי קולנוע (גבעת חלפון אינה עונה, בחינת בגרות ועוד), ושירים, ביניהם "עוד חוזר הניגון", "יונתן סע הביתה," "איפה טעינו" ו"תן לשים ת'ראש על דיונה".

נפתלי אלטר יגיע למופע מיוחד במסגרת פסטיבל הפסנתר ב-16.11 במוזיאון תל אביב ובמסגרתו יארח את מזי כהן. השחקן והבמאי עודד קוטלר יקריא על הבמה קטעים נבחרים פרי עטו של אסי דיין ז"ל. הניהול המוזיקלי של  יהוא ירון. על הבמה יופיעו גם ערן וייץ, עדי רנרט, יוני דרור, שחר חזיזה ואליה סממה.

מופע ההשקה לאלבום יתקיים בתיאטרון תמונע ב-12 בדצמבר.

 

One comment

  1. מיקי /

    יש עוד ביננו, כפי שהיו מכבר, בלתי נשכחים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *