פינת הקומוניקט

ינו 28

(צילום: יח"צ)

בחודש הבא ייצא אלבום שירי ילדים חדש של יוני רכטר, ולכבודו התאחדו חברי "הכבש ה-16" להקלטת שיר חדש, "מעין אופרטה קטנה", לדברי רכטר. בינתיים יצא סינגל ובו שלושה משירי האלבום.

 

 יוני רכטר, מהיוצרים החשובים והמעניינים ביותר במוזיקה הישראלית מאז שנות ה-70 , יוציא בחודש הבא אלבום חדש לילדים, "יוני ג'ירף". 

לאורך שנים רבות הלחין יוני מוזיקה לילדים, באלבומים הכבש ה-16 , הייתי פעם ילד, האריה היונה ותרנגולת כחולה, לקלטות הילדים של אריק איינשטיין "כמו גדולים", וגם שתי אופרות לילדים – איתמר פוגש ארנב ומעשה בשלושה אגוזים.

 על האלבום החדש סיפר רכטר: "נמלה, עורב, ג'ירף, אווזות, גמל שלמה, דוכיפת, זברה, חתולים, צפרדע וקנגורו – החיות שמופיעות באלבום החדש. קצת מוזר למישהו שמעולם לא היה לו אפילו כלב או חתול…

זהו אלבום כמעט משפחתי משום שהזמרים והנגנים המופיעים בו הם חברי ההרכב שלי עימו אני מופיע זה יותר מעשור.

לפני כמה שנים נוכחתי שיש לי ב'מגירות' הרבה שירי ילדים שהצטברו, ביניהם שירים של ע. הלל שהלחנתי להצגה ולא יצאו, שירים של נירה הראל שיועדו לגידי גוב, ולא הוקלטו, ועוד. הצעתי לשלושת הזמרים שעובדים אתי, יעל צבי, יעל נחשון ואיתי פרל, להיפגש אחת לשבועיים-שלושה, לעבודה על החומר הזה. וכך, במשך כשנה, התגבשו השירים עד שהיו מוכנים להקלטה.

לא רק על חיות אנחנו שרים באלבום הזה: יש שיר על ילד שמחכה ער בלילה להוריו עד שיחזרו ומקנא באחיו הקטן הישן ללא דאגות. שיר על ילדה ששרה לאמא שלה שגם היא בעצם מעין ילדה. שיר על העננים שבשמיים מעלינו, וגם מחרוזת של שירי ילדים מוכרים שהלחנתי מחדש – 'יונתן הקטן' 'השפן הקטן' ו'עוגה עוגה'.

באלבום יש גם מעין אופרטה קטנה על 'פנינה', חתולת רחוב, עליה כתב יונתן גפן. לשמחתי הרבה ארבעת שותפיי להרכב ה'כבש ה-16', יהודית, גידי, דויד ויונתן עצמו, הסכימו ברצון להשתתף בהקלטת השיר, כאילו לא עברו 40 שנה".

לשלושת השירים הראשונים נעשו קליפים בערוץ הופ ילדות ישראלית, אשר נרתם מיידית לפרויקט, והתוצאה נפלאה.

 

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *