פינת הקומוניקט

אוג 31

(צילום: באדיבות יוניברסל מיוזיק)

אלבום חדש ללהקת וואן ריפבליק. Human הוא האלבום החמישי של הלהקה, והראשון מאז נודע שהסולן וכותב השירים, ראיין טדר, מכר לחברת השקעות אמריקאית את הזכויות לשיריו תמורת 200 מיליון דולר.

 

כשנתיים לאחר שראיין טדר הכריז על אלבום חדש לוואן ריפבליק, ולאחר חמש שנים של עבודה והשקעה, הלהקה משחררת את human אלבומה החמישי. הוצאת האלבום נדחתה בגלל הקורונה ולדברי טדר, במהלך אותן שנתיים הצטברו שירים רבים והלהקה עברה על כולם במאמץ לבחור בטובים ביותר כדי ליצור אלבום קוהרנטי. לדבריו human הוא אלבום שונה וייחודי ושיריו נועדו להביא את המאזינים לחשוב על החיים בכלל, על משמעות האושר וההגשמה העצמית ומהו הדבר שעושה אותנו לאנושיים. "מבחינת הקונספט והטקסטים, האלבום שונה ב-90 אחוזים, אפילו 99 אחוזים, מכל אלבום אחר שמתחרה בנו כעת", אמר טדר לשבועון תעשיית המוזיקה הבריטית, מיוזיק וויק.

הסינגל הראשון rescue me יצא עוד לפני ההכרזה על האלבום, ב-2019 , לפני שפרצה המגיפה. הסינגל השני wanted  יצא במקביל להצהרה על האלבום החמישי. מאז יצאו עוד שלושה סינגלים, האחרון שבהם הוא run שלא הפסקתם לזמזם. בסוף השבוע שעבר, במקביל לשחרור האלבום, יצא הסינגל השישי someday .

ראיין טדר, כרגיל, כתב את כל שירי האלבום, יחד עם חברי הלהקה, חלקם או כולם. לאחרונה אישר טדר כי מכר את הזכויות לכל שיריו (הקודמים) לחברת ההשקעות KKR תמורת 200 מיליון דולר. אותה חברה רכשה את הזכויות גם לשירי פול סיימון, בוב דילן וניל יאנג.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *