פינת הקומוניקט

ינו 29

(צילום: יח"צ)

"פרח שחור" של להקת כרמלה גרוס ואגנר מ-1991 יצא עכשיו במהדורה חדשה, על אלבום כפול. לרגל ההוצאה המחודשת, שיוצאת במהדורה רגילה (ויניל שחור) ומהדורה צבעונית (תקליט אדום ותקליט צהוב), תתאחד הלהקה בהרכב המקורי בו הוקלט האלבום לחמש הופעות. ארבע הראשונות כבר נמכרו מראש.

באוגוסט 1991 יצא "פרח שחור" האלבום המופתי של כרמלה גרוס ואגנר: ערן צור – שירה ובס, אבשלום כספי – קלידים ושירה, אורי פרוסט – גיטרה, אורי בלק – תופים.

האלבום, בהפקתם המוזיקלית של חברי הלהקה יחד עם קורין אלאל וברי סחרוף, מיצב את הלהקה כאחת מלהקות הרוק פורצות הדרך והמסקרנות של שנות התשעים, והפך לאחד מהאלבומים הגדולים של הרוק הישראלי. הוא גם הניב מספר שירים אלמותיים, ביניהם "כרמלה גרוס ואנגר", "פרפרי תעתוע", "תמונה אימפרסיוניסטית", "פרח שחור", ועוד. עכשיו יצאה מהדורה חדשה ומורחבת לאלבום, בשתי גרסאות: הרגילה, עם שני תקליטי ויניל שחורים, והצבעונית, עם תקליט אדום ותקליט צהוב.

לרגל צאת המהדורה המיוחדת, תתאחד הלהקה בהרכב המקורי שבו הוקלט האלבום, לארבע הופעות בבארבי בנמל יפו. הכרטיסים להופעות בפברואר אזלו במהירות והלהקה הוסיפה עוד מופע, באותו מקום, ב-4 במרץ.

המהדורה החדשה והמורחבת כוללת את האלבום המקורי ששוחזר בקפידה מהמאסטרים המקוריים, ותקליט בונוס נוסף, המתעד את דרכה של הלהקה מההקלטות הראשונות ועד האחרונות. בתקליט הבונוס קטעים נדירים שרובם לא פורסמו מעולם: החל מהקלטת הדמו הראשונה של הלהקה מ-1989, דרך שירים שבוצעו בהופעות ולא נכנסו לאלבום, כמו "שבלול", "החפץ" ו"מה את עושה כשמכבים את האור". לצד ביצוע בהופעה של השיר "ערב חולה" שערן כתב את מילותיו, ברי סחרוף הלחין והופיע באלבום הבכורה של סחרוף "הכל או כלום", שיצא ממש ביום צאתו של "פרח שחור". עוד בבונוסים: הביצוע של ערן צור ל"נשל הנחש" של מאיר אריאל, מתוך הסרט "שוּרוּ" (הופיע כבונוס בדיסק ובקסטה המקורית), והקאוור של הלהקה ל"אלינור" של זוהר ארגוב, שהוקלט עבור תוכנית פורים בגלי צה"ל ב-1992. בנוסף, מופיעים בתקליט עוד 3 שירים שהקליטה הלהקה בסוף דרכה: "ציפורן", "יחפשו לא ימצאו" בהפקתו המוזיקלית של אורי פרוסט ו"חונק אותי" – שיר של אבשלום כספי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *