פלמינג, איאן פלמינג

ינו 05

(צילום: יח"צ HOT )

(צילום: יח"צ HOT )

דומיניק קופר מככב במיני סדרה (HOT3, הערב), על איש שירות הביון של הצי הבריטי שיצר את הסוכן החשאי המפורסם בעולם: בונד. ג'יימס בונד.

 

איאן פלמינג (1908-1964 ), היה פלייבוי חסר דאגות לכאורה, שתמיד עמד בצילו של אחיו המוצלח ממנו, ואכזב שוב ושוב את אמו השתלטנית. במלחמת העולם השנייה, פלמינג גויס למודיעין הצי הבריטי, והוכיח את עצמו כנכס אמיתי לארגון. חוויותיו כאיש ביון וריגול היו הבסיס לכתיבת ספר על סוכן חשאי שפלמינג העניק לו את שם הרחוב בלונדון הידוע בחנויות היוקרתיות שבו. ג'יימס בונד, סוכן חשאי של הוד מלכותה, הידוע גם כ-007 (שני האפסים פירושם שיש לו רישיון להרוג, אם ימצא לנכון), הפך לאחד האיקונים הגדולים של המאה ה-20 . עד מותו של פלמינג, פורסמו 14 ספרי בונד (וספר הילדים שכתב, שגם הוא הפך לסרט מצליח על המכונית המופלאה צ'יטי צ'יטי בנג בנג) . שניים נוספים בסדרת בונד פורסמו לאחר מכן. אגב, סדר הספרים אינו תואם לסדר סרטי בונד בקולנוע: הראשון, ד"ר נו, היה הספר השביעי שפורסם (הראשון, ב-1953 , היה קזינו רויאל).
דומיניק קופר (מאמא מיה), מגלם את הסופר והמרגל לשעבר בפלמינג, מיני סדרה, ארבעה פרקים, המתמקדת בעיקר בשנותיו כאיש שירות הביון, במחצית הראשונה של שנות ה-40 . לארה פולבר (שרלוק), משחקת בתפקיד אן, אשתו. רופרט אוונס מגלם את אחיו, פיטר וסמואל ווסט את אדמירל גודפרי, מפקד שירות הביון שגייס את פלמינג.
לדברי קופר, "השתדלנו לא לעשות דרמה שיורדת לפרטים הקטנים והמדויקים בחייו של פלמינג ושמרנו על החופש היצירתי. המטרה היתה ליצור דרמה מהנה ומותחת שתשקף את פלמינג כפי שהיה רוצה שהצופים יחוו אותו, לדעתנו. פיזית, אין דמיון רב ביני לבינו, אבל אינני חושב שיש רבים שיודעים איך פלמינג נראה במציאות. אני נראה לרוב במדי האדמירליות, עם סיגריה וכוס מרטיני ביד. הרגשתי כמו פלמינג ומאוד נהניתי לגלם אותו, כפי שציפיתי. אין אנשים רבים שהיו להם חיים סוערים כמו לפלמינג. הוא רצה להיות כמו ג'יימס בונד, ניסה להיות, אבל בניגוד ל-007 , פלמינג מעולם לא הרג אדם. במציאות, הוא היה אדם עצוב ובודד שיצר את אחד המותגים המפורסמים בעולם, אבל לא זכה ליהנות מפירות הצלחתו הגדולה".
ג'ון פירסון, שכתב את הביוגרפיה של פלמינג, סבור שקופר עשה עבודה מצוינת. "אני סבור שאיאן היה גאה בדרך שבה דומיניק גילם אותו, כגיבור-על. פלמינג יצר תופעה מדהימה: הוא ברא גיבור שלפי ההערכה, כרבע מאוכלוסיית העולם מכירה וצפתה בו בקולנוע. בונד יחיה לנצח".
השאלה הבלתי נמנעת היא, האם אחרי ששיחק את יוצרו של בונד, קופר ירצה לגלם גם את 007 עצמו? "זה יהיה ג'וב מאתגר", אמר קופר. "אני אצטרך להיכנס לנעליים גדולות מאוד. אבל, כמובן שתפקיד כזה משנה את הקריירה שלך ואת חייך בכלל, לנצח. אין שחקן שלא חולם על התפקיד הזה".

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *