צילום מאתמול: 11 באוגוסט, 1972

ספט 30

דורית ראובני חוגגת היום, 30 בספטמבר, את יום הולדתה ה-70 . מזלטוב, בריאות טובה ושנה טובה לזמרת שהתפרסמה כסולנית שלישיית פיקוד המרכז, ובלהיט "היום היום" (דודו ברק, מוני אמריליו), שנבחר לשיר השנה במצעד העברי תשל"ב, בגל הקל של קול ישראל. בגלי צה"ל הוא דורג במקום השביעי.

זה כמובן לא היה הלהיט היחיד של ראובני, בהיותה במדים: שלישיית פיקוד המרכז צורפה לצוות הווי של חטיבת הצנחנים וראובני שרה את "מסביב למדורה", שיר של נתן אלתרמן שהלחין יאיר רוזנבלום, עבור להקת הנח"ל. אולם היחסים העכורים בינו לבין חברי הלהקה הביאו להתפטרותו, והוא העביר את השיר לביצועה של ראובני, בהרכב החדש. גם השיר הזה הגיע למקום הראשון במצעדים השבועיים ודורג שלישי במצעד השנתי של הגל הקל, חמישי בגלי צה"ל.

ראובני אמרה ללהיטון, "אנחנו לא הולכים על מצעדי פזמונים. אין לנו רפרטואר שמורכב מלהיטים. בעצם, נכון יותר לומר שאנחנו לא מתעלמים מהמצעד ויודעים שהוא עשוי להוסיף אולם לא בחרנו אף שיר במטרה שיצליח במצעד".

להיטון, כבר בשנתו הראשונה, החל במסורת של הענקת תקליט-כסף (כלומר: תקליטון צבוע בצבע כסף), לאמנים ולהקות שהגיעו למקום הראשון במצעדים העבריים. דורית ראובני קיבלה שלושה: עבור שני הלהיטים שהוזכרו, ועוד אחד, "סוף הנפילה". ביולי 1972 התקיים בהיכל התרבות טכס הענקת תקליט הזהב לזוכי תקליט-הכסף שהצליחו במיוחד. שלמה ארצי ויגאל בשן קיבלו, כל אחד, שער בלהיטון, עם תקליט הזהב בידיהם. דורית ראובני קיבלה פוסטר-אמצע, באוגוסט, לפני 50 שנה. הגיע להם, הגיע לה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *