צילום מאתמול: 31 באוגוסט, 1973

אוג 31

תקליטי זהב שלמה ארצי ומירי אלוני 31-8-73

שער להיטון מס' 182 הציג זמר וזמרת מצליחים, עם תקליטי זהב שהעניק להם השבועון, כהוכחה וכהוקרה על שנה טובה בקריירה שלהם.

 

שלמה ארצי עשה הרבה ב-1973 , לפני ואחרי שפורסם צילום השער הזה. אחרי, הוא נבחר לזמר השנה בגל"צ וקול ישראל (והקליט עם אילנית, זמרת השנה, את עכשיו אני יודע, שכתבו אהוד מנור וצביקה פיק, תמלילן ומלחין השנה, בהתאמה). ארצי שר במצעדים השנתיים ארבעה שירים: יופיה אינו ידוע (מקום 25 בגל"צ), מתוך האלבום שהוציא שנה קודם לכן; ציונות בלי מירכאות (20 בגל"צ), עם חנן יובל, מתוך האלבום האחרון שלו שיצא בחברת ישראדיסק לפני שחתם בהד ארצי, אוסף שירים שלא נכנסו לאלבומים קודמים, ביניהם בשל תפוח, למילותיו של ביאליק; שיר בבוקר בבוקר (שלישי בקול ישראל, חמישי בגל"צ), ששר בפסטיבל הזמר והפזמון ואומרים ישנה ארץ (22 בגל"צ, 23 בקול ישראל), שהלחין למילותיו של שאול טשרניחובסקי ושר בפסטיבל שירי משוררים.

עוד באותה שנה, ארצי הקים את להקת גברת תפוח, להקת הליווי שלה שבין חבריה היה אצ'י שטרו, לימים מנכ"ל הד ארצי, והוציא את מסע לארץ התווים, אלבום שירי ילדים שכתב עם גידי קורן, כיום פרופסור קורן, מומחה לרפואת ילדים.  ארצי גם נסע לגרמניה, בניסיון לפתח קריירה בינלאומית, והקליט ארבעה תקליטונים, ביניהם קאוור בגרמנית ל"שיר בבוקר בבוקר".

כמו ארצי, גם מירי אלוני שרה בפסטיבל הזמר והפזמון תשל"ג, את שיר לערב חג, שתרצה אתר כתבה לזכר אביה, נתן אלתרמן, והלחין יעקב הולנדר. היא הוציאה אלבום סולו ראשון, מונה ליזה של המאה העשרים, עם להיטיה הגדולים משנים קודמות (הבלדה על חדווה ושלומיק), ושירים חדשים (אהבת איתמר בן אב"י). היא גם השתתפה בסרט חכם גמליאל, בכיכובו של יוסי בנאי. לעומת ארצי, הנוכחות שלה במצעד השנתי הייתה מינורית והיא הסתפקה בשיר אחד, לשיר זה כמו להיות ירדן, עם חבורת בימות, מערב שירי נעמי שמר. השיר הגיע למקום ה-18 בקול ישראל, 25 בגל"צ.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *