צילום מאתמול: 5 במאי, 1977

מאי 12

בשער להיטון עולם הקולנוע: אילנית, בשמלה שתלבש באירוויזיון, כעבור יומיים. נעמי רון שוחחה איתה לקראת הנסיעה ללונדון ואילנית נשמעה אופטימית מאוד ובטוחה בעצמה.

"השנה האחרונה הייתה מוצלחת במיוחד לנציגי ישראל, עם כל מיני אירועים מרגשים: בחירת מלכת היופי שלנו למיס תבל (רינה מור), מבצע אנטבה, ההישג המרשים של מכבי תל אביב בכדורסל (הזכייה בגביע אירופה). מי יודע, אולי גם אני כלולה בעניין הזה".

אילנית סיפרה שאהבה משמיעה ראשונה את השיר "אהבה היא שיר לשניים" (כתבו: עדנה פלג ואלדד שרים), וכך גם אנשי מקצוע מאירופה ששמעו אותו. "אנחנו באים להתמודד עם כוחות אירופיים ולכן עלינו להתאים את עצמנו אליהם. אסור לנו להיות שונים בסגנון השירה ולבוא במכוון עם שיר ישראלי טיפוסי. השיר שלי נקלט היטב באוזן אירופית".

כזכור, אילנית הייתה הראשונה שייצגה את ישראל, ארבע שנים קודם לכן, עם "אי שם" (אהוד מנור ונורית הירש). "יש לי הפעם עבודה יותר קשה מאשר בפעם הראשונה", אמרה. "אז הפתעתי עם המקום הרביעי. אני דורשת מעצמי הרבה, ועכשיו גם מצפים ממני להישג. אני רוצה להגיע לפחות לאותו מקום רביעי מכובד. אני מוכנה להוכיח את עצמי ולתת את המקסימום תוך שלוש דקות (אבל), ההתרגשות תמיד תהיה".

איך זה נגמר, כולם זוכרים: אילנית סיימה במקום ה-11 מתוך 18 משתתפים, אבל השיר, ובצדק, נותר להיט גדול שלה. עד היום.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *