קסמים באירופה, שדים בניו יורק וגלקסיה בסכנה

יול 31

 

 

נחום מוכיח על סרטי הקולנוע החדשים, השבוע.

 

"קסם לאור הירח" (ארה"ב 2014)

סרטו של וודי אלן. סטנלי (קולין פירת'), אמן אשליות נודע המרבה להופיע על במות בכל רחבי אירופה בתפר שבין שנות ה-20 וה-30, מאותגר על ידי חבר. זה מספר לו כי באחוזת משפחה אריסטוקרטית בדרום צרפת מתארחת סופי (אמה סטון), צעירה בעלת כוחות מטאפיזיים של קריאת אנשים כמפה פרושה, ידיעת פרטים פרטיים אישיים שונים על חייהם ואף ניבוי עתידם. סטנלי הציניקן, הניהיליסט והרציונליסט, שלמרות עיסוקו לא מאמין בשום דבר שאין לו הוכחה מדעית, נחוש לחשוף את תרמיתה של סופי והיותה מוליכת שולל ונוכלת ערמומית. מתברר שבן המשפחה המארחת, ברייס (האמיש לינקלייטר), מחזר אחר סופי בעיקשות ומציע לה נישואין. למרות הסקפטיות הטוטאלית שלו, סטנלי נופל בקסמה של הצעירה היפה והאינטליגנטית, ולאחר שיחותיהם וטיוליהם המשותפים גם הוא מתחיל להתאהב בה. 97 דקות.

 

 

 

 

 

 

"שומרי הגלקסיה" (ארה"ב 2014)

סרטו של ג'יימס גאן. ההרפתקן פיטר קוויל (כריס פראט) נרדף על ידי צייד ראשים אכזרי, לאחר שגנב אבן שמימית מסתורית שהייתה שייכת לרונאן (לי פייס), נבל המאיים על היקום כולו. כדי להתחמק מרונאן העיקש נאלץ קוויל לאחד כוחות עם ארבעה חברים מיואשים: רוקט-ראקון (קולו של בראדלי קופר) בעל האקדח המאיים, גרוט (קולו של וין דיזל), יצור אנושי דמוי עץ, גאמורה (זואי סלאדנה) הקטלנית והאניגמטית ודראקס (דייב באוטיסטה, מכוכבי ה-WWE), המשמיד בעל יצר נקמה. כשקוויל מגלה את כוחה האמיתי של האבן השמימית והאיום על הקוסמוס שהיא צופנת, הוא חייב לעשות כמיטב יכולתו ולכנס את יריביו לשוד נואש אחרון. שישפיע על גורל הגלקסיה. 122 דקות.

 

 

 

"לילה מסוכן" (ארה"ב 2014)

סרטו של סקוט דריקסון. ראלף (אריק באנה), קצין במשטרת ניו-יורק, המתמודד עם לא מעט בעיות אישיות, נדרש לחקירת סדרה של פשעים מסתוריים, בלתי ניתנים לפענוח, לכאורה. הוא חובר למנדוסה (אדגר רמירז), כומר בעיסוקו, אבל טיפוס יוצא דופן ובלתי שגרתי, וזה מלמד אותו טקסים פולחניים של גירוש שדים, העשויים לסייע לו להיאבק ביישות שטנית מאיימת, המשליטה טרור בעיר. 118 דקות.

 

 

 

 

 

"המהגרת" (ארה"ב 2013),

סרטו של ג'יימס גריי. אווה (מריון קוטיאר) היא צעירה המגיעה מפולין לאליס איילנד בראשית שנות ה-20 עם אחותה מגדה (אנג'לה סרפיאן), בשאיפה להפוך למהגרות לגיטימיות באמריקה. האחות מוכנסת להסגר באי בשל מחלת השחפת שלה ואווה, שאף עליה מאיים מעצר, בגלל החשד כביכול שמוסריותה פגומה, ניצלת על ידי ברונו (חואקין פניקס), בחור בעל כריזמה אישית, שמהר מאוד היא מגלה כי הוא סרסור, המצרף אותה לרשת הבנות העובדות שלו. ניסיונה להימלט לבית בני משפחתה מסתיים במאסרה ובהחזרתה לבית מעצר באליס איילנד. תקווה חדשה מסתמנת בדמותו של אורלנדו (ג'רמי רנר), קוסם ובן דודו של ברונו, הנכנס לחייה של אווה בסערה. 120 דקות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *