שבויה בנישואיה

מאי 24

(צילום: כפיר בולוטין)

חיים נוי על "זוג" בתיאטרון בית ליסין: הצגת חובה מרגשת העוסקת באישה הסובלת מהתעללות מילולית ונפשית מבן זוגה, עד שאינה יכולה עוד, והיא דוקרת אותו.

 

"זוג", בתיאטרון בית ליסין, היא הצגת חובה דרמטית ומרגשת, העוסקת בהתעללות מילולית ונפשית, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א, ובבימויו של אילן רונן. ההצגה קולחת ומותחת, מבוצעת באורח מעולה ומותירה בידי הצופים טעם של חוויה תיאטרלית, המחייבת צפייה בידי זוגות ואפילו תלמידי בית ספר.

העלילה עוסקת ביחסיהם של יורם נריה, איש עסקים, ואודי אשתו, שאלה נישואיה השניים. כלפי חוץ אלה הם יחסים אידיאליים, רצופים בתענוגות החיים. למעשה, אודי כלואה בתוך ביתה והיא עפר לרגלי בעלה. היא שבויה בידי גבר שלכאורה מרעיף עליה אהבה, אך למעשה מתעלל בה נפשית – עד שאינה יכולה עוד.

לאחר ריב שגרתי ביניהם בעניין הטיפול בפרחים, מזמין יורם זר פרחים כדי לפייס אותה, אך היא מתנפלת עליו בסכין שלופה ופוצעת אותו. המקרה מגיע לטיפולו של אסי, תובע בפרקליטות המאשים את האישה בגרימת חבלה, ולידיה של סנגורית צעירה, תמר, המסרבת להשלים עם מה שאירע ועם הודאתה של האישה. מתברר כי בין שני הפרקליטים יש קשר רומנטי טרי וחשאי. עתה עליהם להתמודד זה לצד זה בבית המשפט, שם גם נחשפים סודות ושקרים.

רמי הויברגר מגלם בצורה נפלאה את דמותו של יורם נריה ומעצב את הדמות החולנית באורח מושלם, חוויה של משחק תיאטרלי. הויברגר הוא אחד מטובי השחקנים כיום על במת התיאטרון, ובתפקידו זה הוא מתעלה על עצמו.

שירי גולן הנפלאה מגלמת בצורה מעוררת הערצה את דמותה של אודי. תום חגי מגלם במשחק נהדר, רווי תובנות משפטיות, את אסי, התובע שאינו בוחל בשום מאמץ להביא להרשעתה של אודי. דניאל גל כתמר, הסנגורית של אודי, מגלמת את תפקידה באורח אמין, מרגש וראוי לשבחים.

ניב מנור עיצב תפאורה סמלית של כיסאות, שכן ההצגה מתרחשת בעצם בבית המשפט, עם פלאשבקים למה שהתרחש בבית בני הזוג נריה. נדב ברנע אחראי לעיצוב מוזיקה נאה ותאורה נפלאה, חלק מהותי מהעלילה. אביה בש עיצבה תלבושות יפות, ושרון גל עיצבה תנועה מוצלחת בקטעי ריקוד.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *