שבע שנים וקצת

אוק 29

(צילום: באדיבות הליקון)

(צילום: באדיבות הליקון)

Get up , אלבומו החדש של בריאן אדמס, הוא הראשון מאז 2008 שכולו שירים חדשים. אבל כשהתוצאה היא תשעה שירים בלבד, ועוד ארבע גרסאות אקוסטיות, התחושה קצת חמצמצה.

אלבום האולפן ה-13 של בריאן אדמס יוצא כשנה לאחר הקודם, שהיה אוסף קאוורים שהקליט לשירי הביטלס, ג'ון פוגרטי ועוד. שבע שנים עברו מאז האלבום האחרון של שירים מקוריים. האלבום החדש מסמן את שובו של ג'ים ואלנס, שותפו-לכתיבה הוותיק של אדמס. שותפות שהגיעה לשיאה בשנות ה-80 , במיוחד באלבומים reckless ו- into the fire . אדמס אף אמר שהוא רואה באלבום החדש כהמשך ישיר ל'רקלס', שיצא ב-1984 ומכר למעלה מ-12 מיליון עותקים.
ואלנס ואדמס כתבו את כל השירים החדשים. באחד מהם שותף גם מפיק האלבום, ג'ף לין. התהליך התמשך למעלה משנה ולדברי אדמס, "זו הייתה שותפות נהדרת כי היה לי שפע של זמן לכתוב. עבדנו באמצעות מיילים. ככה חיברנו בין קנדה, לונדון ואל.איי, שולחים זה לזה מקטעים של השירים, עד שהכל התחבר".
זה נפתח בממתק אמיתי: you belong to me , רוקנ'רול רטרו קצבי ושמח (שאדמס גם ביים את הקליפ שלו, בשחור-לבן). מיד אחריו, כדי להראות שאדמס לא שכח לעבוד לפי הנוסחה המצליחה שלו שהוכיחה את עצמה לאורך שנים, מגיע go down rockin . המגע של ג'ף לין ניכר היטב ב-we did it all ו-don't even try , שאמנם לין לא השתתף בכתיבתם, אבל הם נשמעים כמו שירים שיכולים בקלות להיחשב חלק מהרפרטואר שלו, או של ג'ורג' הריסון המנוח, או במלים אחרות: הרוח הטובה של הטרוולינג ווילבריז קפצה לבקר באולפן. בהמשך מגיעה בלדת-רוק, yesterday was just a dream .
ניתן לצפות שלאחר תקופה כה ארוכה, אדמס יסתער על הקהל עם תפריט עשיר יותר מזה שהכין ב-get up : תשעה שירים, בלבד. יש עוד ארבעה, אבל הם, כולם, גרסאות אקוסטיות, רק אדמס והגיטרה, לשירים מהאלבום. אדמס אנפלאגד. בוודאי יהיו מעריצים שיחושו אכזבה בגלל הכמות הדלה יחסית, בעוד אחרים יסכימו לקבל את הגרסאות האקוסטיות כתחליף ראוי לתוספת שירים ואולי יתאכזבו מכך שאדמס הסתפק בארבעה בלבד ולא הלך על כל הקופה: אלבום אקוסטי שלם. אולי בפעם הבאה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *