שחרזדה, נסיך וג'יני גם

דצמ 31

(צילום: ז'ראר אלון)

חיים נוי על "אלף לילה ולילה", בתיאטרון רמת גן: מחזמר מקסים ותוסס לילדים שאין בו אף רגע דל.

 

"אלף לילה ולילה", הפקה של בית צבי בתיאטרון רמת גן, הוא מחזמר מקסים ותוסס לילדים (ולהוריהם), המספר בקלילות את עלילות שחרזדה, המגוללת בפני הנסיך שאסר אותה את האגדות וסיפורי הילדים הנודעים, במשך אלף לילה ולילה. בסופו של דבר, כידוע, הם גם מתחתנים.  

ההפקה של בית צבי היא רבת משתתפים, כולם מוכשרים ומוצלחים, והמחזמר הוא מקצועי, קולח ואין בו רגע דל. את המחזמר החדש והמרהיב כתב אורי אוריין בהשראת סיפורי אלף לילה ולילה. העלילה עוסקת בשחרזדה טובת הלב הנאלצת לסייע למשפחתה המרודה ולאחיה הקטנים, גם להגן עליהם כשאחד מהם סוטה מדרך הישר. הנסיך אוסר אותה והיא עלולה לשלם בראשה, אך שחרזדה טווה סיפורים מרתקים ובלתי נשכחים אודות עלי באבא ואלאדין, סינבד המלח,וכל גיבורי המעשיות של תקופת הילדות. המחזמר מלמד את הנסיך וכל אנשי הארמון שכל אחד מאיתנו צריך לכתוב את הסיפור שלו.

שרון בן דרור הייתה שחרזדה מקסימה, עם קול צלול ויכולת משחק מעולה. רועי רם משחק להפליא כנסיך. ברק תמם נפלא כמספר וכשד ג'יני, ויש לו יכולץ משחק, תנועה וקול מעולים.

פריאל מאיר מוצלחת מאוד כמלכה והיא ראויה לתשבחות מיוחדות. רן בן שושן מעולה כעזיז מזכיר הממלכה ולפעמים גונב את ההצגה ביכולתיו הקומיות. אין ספק, כל המשתתפים הם מוצלחים ומשחקים נהדר וההפקה תוססת ומתאימה לקהל הצעיר, ובעצם לכל המשפחה.

הבמאי גמא פריד ניצח על להקת השחקנים הגדולה והמוכשרת. חזי שקד אחראי ללחנים ולניהול המוזיקלי המעולים. תות מולאור אחראית לכוריאוגרפיה המקסימה והיפה. זוהר אלמליח ונופר דרזנר עיצבו תפאורה ראויה ותלבושות ססגוניות. את התאורה הנאותה עיצב   ליאור מיטל. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית. אלון ברקוביץ עיצב את הסאונד הראוי.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *