שיר אהבה יפני

יונ 25

פסטיבל טאנבטה (צילום: יח"צ)

פסטיבל טאנבטה (צילום: יח"צ)

טנבטה סידור פרחים

אמירה מורג על פסטיבל הטאנבטה, המסמל אהבה נצחית ואיחוד בין אוהבים, תרבויות ואנשים. הפסטיבל, בחסות אגודת ידידות ישראל יפן והמרכז הישראלי לאוריגאמי, יתקיים ביפו העתיקה, ב-11 ביולי.

 

זהו סיפורם העתיק של שני כוכבים, הממוקמים משני צידי שביל החלב: הכוכב אוֹרִיהִימֶה (נוגה) והכוכב הִיקוֹבּוֹשִי (אלטאיר), שיכולים להיפגש רק בחגיגות הטאנבטה. כמו רומיאו ויוליה. או לא. מה זה חשוב? העיקר, זו הסיבה היפנית לטאנטבה, חג האוהבים היפני. פעם בשנה, אהבות יכולות להתממש, נאהבים יכולים להתגבר על כל מכשול, והחיים יפים. בחודש הבא, נוכל גם אנחנו ליהנות מהפסטיבל המסורתי הזה, שיתקיים ביפו העתיקה.
במסגרת הפסטיבל, שנתמך על-ידי שגרירות יפן בישראל, האגודה לידידות ישראל-יפן והמרכז הישראלי לאוריגאמי, החל משעות הבוקר ייערכו סדנאות לכל המשפחה של טקס תה, סידור פרחים יפני, קליגרפיה, אוריגאמי ועוד. מהשעה שמונה בערב, הפסטיבל ימשיך בכיכר קדומים ויכלול ריקוד מסורתי יפני לקבלת הטאנבטה, מופעי אמנויות לחימה, אנימה ואת להקת סייגן קומפלקס, הנערצת ביפן. במקום גם יוקם יריד דוכנים, הקהל יוזמן לשחק משחקי לוח יפניים ולתלות פתקים על עץ משאלות יפני מסורתי. למשתתפי הטאנבטה תינתן הנחה של 10 ₪ ללתערוכת הנייר הבינלאומית, שבה יצירות מאוריגאמי קיריגאמי וקימוטי נייר שנעשו על ידי 30 אמנים מרחבי העולם.
מספר המקומות בסדנאות מוגבל ולכן מומלץ להירשם בהקדם באתר
http://www.israel-japan.org

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *