שלומי שבן משוטט בארכיון

ינו 06

שלומי שבן (צילום: ליאור רוטשטיין)

שלומי שבן (צילום: ליאור רוטשטיין)

קליפים וסינגלים חדשים: שלומי שבן בקליפ המורכב מצילומים מארכיון המדינה, שלום חנוך חוזר לנוף ילדותו ושלומית אהרון נפרדת מאבא.

 

שיר הנושא לאלבומו המשובח של שלומי שבן, תקליט הזהב תרגיל בהתעוררות, זכה לקליפ חדש, המורכב כולו מצילומים שמקורם בארכיון המדינה. את הקליפ יצר אדם ביזנסקי, שביים קליפים עבור רונה קינן, דה שינס ועוד וזכה בפרס עבור סרט קצר שלו, בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בשיקגו. עד להופעתו הקרובה של שבן, ב-21 בינואר, בפסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם, בתל אביב, הקליפ הזה יצבור בוודאי צפיות רבות. שבן יארח בהופעתו את המוזיקאים אלי מגן (קונטרבס), תמיר מוסקט (תופים) ואלי דג'יברי (סקסופון), ועוד אורח מיוחד: שלום חנוך.

שבן הוא אחד האורחים באלבום החדש של שלום חנוך, הראשון שלו מזה חמש שנים. את האלבום מקדים השיר תמיד זה עכשיו, שנכתב בעקבות טיול עם נכדו עמרי, לקיבוץ משמרות, נוף ילדותו של שלום. האלבום הוקלט באולפן הביתי של חנוך, עם רוני פיטרסון ואבי סינגולדה (גיטרות), אשר פדי (תופים), ערן פיין (בס), ומוזיקאים נוספים כירוסלב יעקובוביץ’ (סקסופון) ואבישי כהן (חצוצרה). שלום הפיק את האלבום עם שותפים ותיקים ומוכרים: משה לוי ולואי להב. באפריל, הוא ייצא לסיבוב הופעות חדש.

גם משלומית אהרון לא שמענו שיר חדש מזה זמן רב, ועכשיו זה מגיע, והיה כדאי לחכות: שלמה ארצי כתב עבורה, מלים ולחן, את תגיד לי. לדבריה, תוך כדי שיחה עם ארצי סיפרה על ניסיונותיה לכתוב שיר על אביה, שמת כשהיתה נערה בת 17 (היא אימצה את שמו, אהרון, כשם משפחתה. שמה המקורי הוא דוויניק). מותו, אומרת אהרון, נותר פצע שלא הגליד. "כשבוע לאחר השיחה עם שלמה, הגיע אלי השיר, שזעזע לי את הלב", הוסיפה. "שלמה העניק לי את שיר חיי".
השיר מקדים אלבום חדש שהפיק פטריק סבג (מי שעבד עם ארצי על האלבום אושר אקספרס), ובו שירים של רמי קליינשטיין, מיקי גבריאלוב וגם בנה, דניאל דור (מנישואיה ליובל דור, חברה ללהקת הכל עובר חביבי), שהלחין מלים שכתבה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *