שמעון ואני

ינו 03

(צילום: כפיר בולוטין)

חיים נוי על "סוניה" בתיאטרון חיפה: יצירה מוזיקלית-דרמטית בכיכובה של מיקי קם כסוניה פרס המביאה לראשונה לקדמת הבמה את סיפורה של מי שהייתה רעייתו של ראש הממשלה ונשיא המדינה. מופע מוזיקלי מענג וייחודי.

המחזמר "סוניה" בתיאטרון חיפה מגולל את סיפור חייהם של סוניה ושמעון פרס, בסגנון קונצרט ססגוני עם זמרים-שחקנים, והתוצאה היא מופע מוזיקלי מענג, ייחודי ומעניין.

המחזמר, שאולי ניתן לכנות אותו אופרת כיס, נכתב בידי שחר שמאי  והמלחין גיא פרטי. הבמאי עידו רוזנברג, השחקנים-זמרים ותזמורת המהפכה, הנוטלת חלק גם במשחק, הביאו לצופים חוויה תיאטרלית ומוזיקלית מקורית ומרהיבה.

מדובר ביצירה מוזיקלית-דרמטית הבנויה כמחזור שירים שהם למעשה תמונות בחיי הזוג. המופע מביא לראשונה את סוניה פרס לקדמת הבמה, אישה אמיצה שבחרה לחיות את חייה הרחק מאור הזרקורים והפוליטיקה. המחברים מציגים פרשנות אפשרית לקשר של בני הזוג, למעורבותה של סוניה בחייו הפוליטיים הסוערים של שמעון בעלה, ולנסיבות שהובילו לבסוף לפרידתם. במערכת היחסים שלהם שזורה ההיסטוריה של המדינה, החל בהקמת קיבוץ עלומות, מרוץ ההתחמשות והמאבקים הפוליטיים, ההסכמים המדיניים והפוליטיים, הכלכליים ובטחונים.

מיקי קם מגלמת את סוניה הבוגרת והיא מפגינה, כרגיל, יכולת משחק ושירה מעולים ומרגשים. מגיע לה ציון לשבח ותודה גדולה, משום שממש לפני תחילת ההצגה החגיגית, היא הודיעה שאינה מסוגלת להופיע בשל מחלה שהתעצמה ופגעה ביכולתה לעלות לבמה. ההנהלה נאלצה להודיע על ביטול האירוע, אך דקות ספורות לאחר מכן, ולאחר שקיבלה טיפול רפואי, מיקי התאוששה והודיעה שתעלה על הבמה ותופיע כמיטב יכולתה, וכך היה, ומיקי הופיעה באורח נהדר והוכיחה כי היא פרפורמרית ושחקנית משכמה ומעלה.

זוהר בדש, שחקן וזמר מעולה שכבר הוכיח את יכולותיו על הבמות, מגלם בצורה נפלאה את דמותו של שמעון פרס מצעירותו ועד גיל 80. הקטע בו הוא מגלם את פרס הלוזר הוא קסום ומוצלח במיוחד.

ספיר באומוול ספיר הנהדרת בתפקיד סוניה פרס הצעירה, היא שחקנית, זמרת ורקדנית מצטיינת ומרגשת והקטעים בהשתתפותה הם חוויה לצופים.

כאמור, על הבמה מופיעה גם תזמורת המהפכה בניצוח ניר כהן שליט (לסירוגין עם רועי אופנהיים) ,והיא משתלבת היטב בעלילה ובמשחק וביצועיה המוזיקליים מעולים ותורמים, יחד עם שלושת השחקנים-זמרים לחוויה מוזיקלית קסומה.

. עידו רוזנברג הרשים בהברקות בימוי, כמו להפוך את פסנתר הכנף של התזמורת למיטה הזוגית של הזוג פרס. שני טור עיצבה תפאורה מינימלית יפה. תומר יפרח עיצב את קטעי התנועה המשובחים. קרן גרנק עיצבה תאורה נאותה. שירה וייז אחראית לתלבושות הראויות. אלעד דדון, מבכירי מעצבי הסאונד בארץ אחראי לעיצוב-הקול המקצועי והמוצלח.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *