תצטרכו לבחור צד

מרץ 31

(צילום: באדיבות yes )

(צילום: באדיבות yes )

כך אומר דמיאן לואיס המככב לצד פול ג'יאמטי במיליארדים, שתשודר החל מהערב (yes OH ), על עימות ללא פשרות בין תובע מחוזי שאפתן למיליארדר החשוד שהרוויח את עושרו העצום בדרכים מפוקפקות.

 

צ'אק רודס (פול ג'יאמטי) הוא תובע מחוזי המנהל קמפיין אגרסיבי נגד שחיתות בעולם הפיננסים, העמיד לדין עשרות אנשי עסקים ומנהלים בכירים ועד כה זכה בכל התביעות. לאור מידע שהגיע למשרדו הוא שם על הכוונת את  בובי אקסלרוד (דמיאן לואיס), מנהל קרן גידור, מיליארדר כבד, שחי בעושר ואושר באחוזה מעוררת קנאה עם אשתו, לאנה (מאלין אקרמן), שאינה שוכחת את שורשיה, כבת למשפחה קשת יום, ואין לה כל כוונה לחזור אי פעם לחיים של מצוקה. לרודס יש בעיה: אשתו, וונדי (מגי סיף), היא עובדת בכירה של אקסלרוד, מרוויחה הרבה יותר מבעלה ולא תעזוב את עבודתה בגלל החקירה נגד מעבידה. אגב, ואולי לא לגמרי בלי קשר לעבודתם הדורשת הטלת מרות והפעלת סמכויות ואף מידה כלשהי של נחישות, שלא לומר אכזריות, הזוג רודס (זהירות, ייתכן ספוילר!), אוהב להשתעשע במשחקי שליטה, מה שנקרא סאדו-מאזו.

לדברי ג'יאמטי, הסדרה מזכירה לו את "עלובי החיים" של ויקטור הוגו. "מצד אחד יש איש חוק שרודף אדם אחר, שגנב כיכר לחם, אם כי, כמובן, העבירה שאקסלרוד חשוד בה חמורה יותר. אני לא הגיבור כאן, אבל גם לא הוא. נשאלת השאלה: למה רודס כל כך פאקינג-אובססיבי לגבי האיש הזה? רודס הוא אדם שיש בו תכונות שליליות. הוא יכול להיות מאוד נקמני. אינני יודע האם הוא מונע בגלל תחושת הצדק שלו או בגלל העוצמה הגדולה שהיא חלק בלתי נפרד מתפקידו. אבל בשורה התחתונה, לדעתי, הוא מאמין בעשיית צדק. כמו רוב האנשים בפרקליטות, שבאמת ובתמים מאמינים בצדקת דרכם, כנציגי החוק והצדק. אינני חושב שאדם יכול להחזיק מעמד לאורך זמן במקצוע הזה ובתפקיד הזה, אם אין לו מצפן מוסרי".

אם ג'יאמטי מוצא דמיון ל"עלובי החיים", לואיס סבור שהעימות בין השניים הוא כמו "מלחמה בין שני מלכים". מצד אחד רודס, תובע עם קבלות, לשעבר סטודנט מצטיין למשפטים, ממשפחה עשירה, שהעדיף משרה בפרקליטות על פני ג'וב קל ומשתלם הרבה יותר. ומצד שני, אקסלרוד. "הוא אדם נלהב, שאפתן, מבריק, שלא השקיע הרבה בלימודיו, והגיע למעמדו ועושרו בגלל שהיה זריז יותר וחסר רחמים יותר מהמתחרים שלו", אמר לואיס. "הצופים יצטרכו לבחור צד בסיפור הזה, וזה לא יהיה קל, כי הסדרה הזאת מתרחשת בעולם אפור, לא שחור או לבן".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *