מה לראות

ינו 04

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

גארי אולדמן מככב בשעה אפלה, כווינסטון צ'רצ'יל, ראש ממשלת בריטניה במלחמת העולם השנייה. ימים ספורים לאחר שהתמנה לראש הממשלה, צ'רצ'יל נאלץ להתמודד עם אחת ההחלטות החשובות והמכוננות ביותר בקריירה שלו: האם לחתור להסכם שלום עם גרמניה הנאצית או להישאר נאמן לערכי בריטניה ולהילחם על האידיאולוגיה, החירות והחופש של האומה הבריטית. ככל שהכוחות הנאציים מתעצמים ומשתלטים על מערב אירופה, איום הפלישה לממלכה קרוב מתמיד. בשעה האפלה בחייו, אל מול הציבור הבריטי שאינו ערוך לפלישה, מלך ספקן, ומפלגתו של צ'רצ'יל היוצאת כנגדו – צ'רצ'יל חייב לכנס את העם ולשנות את פני ההיסטוריה. עם בן מנדלסון, לילי ג'יימס וקריסטין סקוט תומאס.

הדרמה להרוג איל קדוש מספרת על סטיבן (קולין פארל), מנתח מוערך, נשוי לאנה (ניקול קידמן), רופאת עיניים מצליחה ומכובדת. הם גרים בבית גדול ומרווח בפרברים וחיים חיי משפחה נוחים עם שני ילדיהם, קים בת ה-14 ובוב בן ה-12. חברות מוזרה ומסתורית שנרקמת בין סטיבן למרטין, נער צעיר שהוא לוקח תחת חסותו, תשליך את חייהם של בני המשפחה לסחרור, כאשר סטיבן יצטרך להחליט: האם להקריב את הקורבן האולטימטיבי, או להסתכן בכך שיאבד כל מה שהשיג בחייו.

טרן קילאם ביים ומשחק בקומדיית הפשע גונתר חייב למות, על חבורה של מתנקשים צעירים שיוצאת לחסל את גונתר (ארנולד שוורצנגר), המתנקש המבוקש בעולם. בכדי להוכיח שהם אכן אלה שחיסלו אותו המתנקשים שוכרים צוות קולנוע, לתעד את החיסול. אבל גונתר, תמיד צעד אחד לפני כולם, מסמן אותם כמטרות החיסול שלו.

רואה רק אותך מספר על ג'ינה (בלייק לייבלי), ובן זוגה ג'יימס (ג'ייסון קלארק), שנישואיהם מושלמים. לכאורה. ג'ינה, שבילדותה עברה תאונת דרכים קשה ואיבדה כמעט לחלוטין את מאור עיניה, נתמכת על ידי ג'יימס ורואה את העולם דרכו. בעוד הוא מתאר לה את המתרחש סביבם היא בוראת בדמיונה עולם ויזואלי משלה. כאשר המצאה רפואית חדשה מעניקה לג'ינה בחזרה את חוש הראייה שלה, היא מגלה את העולם כפי שהוא באמת והופכת להיות אדם סקרן ועצמאי. ג'יימס, שמתקשה לקבל את המצב החדש של ג'ינה, מוצא עצמו מאבד לחלוטין את יכולת השליטה באשתו.

כריס פראט, דייב בטיסטה, זואי סלדנה ועוד מככבים בשומרי הגלקסיה: חלק 2 (שישי, yes2 ו-HOT Gold ), המשך לשובר הקופות מבית מארוול. כעת, בעודם נמלטים מצי כלי טייס שמאיים לחסלם, נחשפים שומרי הגלקסיה לאמת על אביו של סטאר לורד, ומתייצבים ביחד מול אויב חדש.

דוויין "דה רוק" ג'ונסון מככב במשמר המפרץ (שישי, HOT Gold ושבת, yes2 ), קומדיית אקשן פרועה, על פי הסדרה המפורסמת משנות התשעים. אל צוות מצילים וותיק, מנוסה ופוטוגני באופן מעורר השתאות, מצטרף שחיין אולימפי מפורסם ושחצן (זאק אפרון). בינו לבין מנהל הצוות החסון מתפתח עימות, עד שפורץ משבר שמאיים על עתיד המפרץ, ומחייב את כולם לשתף כוחות כדי לשמור על החוף.

לב שקט מאוד (שבת, ערוץ הקולנוע הישראלי), שביים איתן ענר, היא דרמת מתח מפתיעה המתרחשת בירושלים, בכיכובה של אניה בוקשטיין. נעמי, פסנתרנית תל אביבית יפיפייה ושברירית, עוברת בעקבות משבר להתגורר בשכונת קריית יובל המתחרדת. שמחה, ילד חרדי המחונן בכישרון מוסיקלי נדיר, מאמץ לעצמו את נעמי כמורה לפסנתר ובכך מפיג את המתח בינה לבין שכניה החדשים. מפגש מקרי עם פבריציו, נגן עוּגב בכנסייה בעין כרם, מסבך את נעמי ושמחה עם קבוצה של דתיים קיצונים. נעמי מוצאת את עצמה מבודדת לחלוטין, דווקא כשהיא מבינה שחייה בסכנה. עם ג'ורג'יו לופאנו, אורי גוטליב, רונה לי שמעון ועוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *