מסע קסום

אפר 05

(צילום: יוסי צבקר ובית צבי)

חיים נוי על "פגישה לאין קץ", מופע משיריה של נעמי שמר בבית צבי: מעדן תאווה לעין ולאוזן.

 

"פגישה לאין קץ", מופע מוזיקלי משירי נעמי שמר בבית צבי, הוא מסע קסום, מרגש ומעדן תיאטרלי.

שיריה ולחניה של נעמי שמר עיצבו את השירה הישראלית והם נפלאים ואהובים על הכל. גל חיון ערך וביים וגם לקח חלק בכוריאוגרפיה במופע המוזיקלי שכולו תאווה לעין ולאוזן, הרבה בזכות להקת השחקנים הצעירה והכישרונית.

השירים עטופים בסיפור מסגרת קליל, אודות זיכרונות סופר הנוטל אותנו למסע חייו, ובעצם למסע עם השירים שהקסימו ציבור שלם והפכו את נעמי שמר לאחת מנדבכי המוזיקה והשירה הישראלית. השירים מעוצבים לעיתים בעיבודים חדשים ומוגשים כבעין הצגה קטנה או בריקודים , בביצועים של הלהקה, דואטים או שירי סולו מפעימים.

דניאל היב המקסימה היא פרפורמרית, המגישה את השירים בקול נפלא , צלול ורהוט. הביצוע שלה ל"אל תלך מכאן" הרטיט את הנימים והציף את קהל השומעים בעיניים דומעות. גם דניאל חסין , שותפה לשיר, היה נהדר בביצוע הזה. עמית זיתון , מבצעת מוכשרת, הנהדרת ריגשה עד דמעות בביצוע שלה לשיר הקסום "הו, רב חובל".

שחף אברהם הכישרונית הפליאה בשיר "ואלס להגנת הצומח", יחד עם גיא גבל, זמר מדהים עם קול נוסק לגבהים מוצלחים. אחד השירים המקסימים היה "מטריה בשניים", והפעם הוא בוצע כריקוד סטפס מופלא שאותו עיצבה עדי גור. גל גולדשטיין הקסים בקולו הרוטט בשיר "אצלנו בחצר" ו"פגישה לאין קץ".

"חורשת האיקליפטוס" היה מעולה והמבצעים דניאל היב, סיון בן זזון, יערה אוחיון ואלמוג קדושים, הצליחו לטפס בקלות בסולמות הגבוהים ולצלוח את השיר הנפלא הזה. הן ראויות לתשואות מיוחדות.

יערה אוחיון הנהדרת הצליחה להגיש מעדן לירי ענוג בחלקה בשירים. סיון בן זזון היא פרפורמרית ענוגה שבקולה המלטף והנעים הפגינה יכולת מופלאה. נוי עזריה היא זמרת מוצלחת מאוד ומקצועית ויש לה יכולת ווקאלית מעולה. אלינור דוד התבלטה בביצועים ובהגשה ותנועה נפלאים. שניר ויילר ועידן שמעוני היו מצוינים בתנועה ובהגשת השירים.

שחף אברהם, עדי גור, אנג'לה מינביץ, יוסי קדוש, תום שיניצקי ושניר ויילר היו מוצלחים מאוד בביצוע מחרוזת משירי הילדים של נעמי שמר. גם הוד חבאני היה טוב מאוד בביצועיו.

הכוריאוגרפיה הנהדרת עוצבה על ידי גל חיון ועמית זיתון. התפאורה היפה עוצבה בידי אבי שכוי, שנטע עצים בשלכת שהוארו חליפות בידי מעצב התאורה הנפלא יוני לביא. עידן שמעוני עיצב את התלבושות היפיפיות, במיוחד של הבנות. ארז ביטון אחראי לניהול המוזיקלי המשובח ולנגינה, ביחד עם ליאור פארי על הפסנתר. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית.

חוויה תיאטרלית המבוצעת בטוב טעם, ברגש ובהגשה הראויה למחיאות כפיים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *