סרטים חדשים בקולנוע

אפר 20

(צילום: יח"צ)

אייל חלפון ביים את מלחמת 90 הדקות סרט מוקומנטרי המציע פתרון אלטרנטיבי לסכסוך הארוך בין שני העמים החיים בארץ ישראל, מהים עד הירדן, ומלווה את יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל ומקבילו ברשות הפלסטינית, כאשר הם מתכוננים לקראת המשחק הגורלי בין נבחרות שני העמים, שיכריע אחת ולתמיד מי יישאר כאן: הישראלים או הפלסטינים? עם משה איבגי ונורמן עיסא.

בסרט הצרפתי זה רק סוף העולם, זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל קאן, לואי, הבן המצליח של המשפחה, שעזב את הבית לפני תריסר שנים, חוזר לראשונה לבית ילדותו כדי להודיע למשפחתו כי הוא עומד למות. אבל האם הם בכלל רוצים לדעת? בין אחותו הקטנה שכמעט אינה זוכרת אותו לפני נסיעתו, אחיו הגדול, האלים והקנאי ואשתו של האח, שלואי לא טרח להגיע לחתונתם, והאמא, שרק רוצה לשמר כל שביב של אשליה ש"הכל בסדר" במשפחתה המרוסקת – האם יש בכלל ערך לאמת?

העיר האבודה Z מבוסס על סיפורו האמיתי של פרסי פוסט (צ'רלי הונאם), חוקר בריטי שיצא למסע אל תוך הג'ונגלים הפראיים של האמזונס במטרה לאתר הוכחות לציוויליזציה מתקדמת שאינה מוכרת לאדם המערבי. למרות הלעג והבוז בהם נתקל פוסט בקרב מדעני הממסד, ההתעקשות שלו להוכיח את טענתו הביאה אותו לארגן משלחות חוזרות ונשנות אל הג'ונגלים המסוכנים. בשנת 1925 נעלמו עקבותיו של פוסט ומעולם לא התגלה מה עלה בגורלו. עם רוברט פטינסון וסיינה מילר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *