עקיבא ורחל ואריק איינשטיין

יונ 25

(צילום: רונן אקרמן)

חיים נוי על "פשוט לאהוב" בקאמרי: עלילה קלושה אבל השירים מענגים והיכולות הווקאליות של השחקנים-זמרים מוצלחות מאוד.

 

"פשוט לאהוב" בתיאטרון הקאמרי הוא מחזמר המבוסס על שירי אריק איינשטיין וחבורתו ומתרכז בסיפור אהבתם של עקיבא ורחל, על רקע סוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים, המלחמה והווי החיים בארץ.

כבר כאן המקום לציין כי המופע מצטיין בשלושה אלמנטים ייחודיים: הפקת ענק של וידיאו ארט המתפרסת על כל הבמה והיא נפלאה ומרשימה ביותר. נצפים בה אירועים מאותם ימים וגם קטעים וצילומים הקשורים לעלילה, בתים ותפאורה. יואב כהן אחראי ליצירה ולבימוי הווידיאו ארט ואין ספק כי מדובר ביצירה מושקעת ומהממת שלא נצפתה כמוה בתיאטרון בארץ.

הישג נוסף ראוי לשבח מגיע לניהול המוזיקלי של המנצח טל בלכרוביץ, ולהרכב הנגנים עם העוצמה שהבקיעה לחלל התיאטרון בכישרון ובדיוק מקצועי. ההישג השלישי מגיע ללהקת השחקנים-זמרים-רקדנים שהפגינה יכולות ווקאליות מוצלחות מאוד .  

את המחזמר כתב שלמה (שלומי) מושקוביץ והוא מספר על עקיבא, נער בטלן מחבורה של צעירים, הלומי מוזיקה וסמים קלים, המאוהב ברחל, נערה משכונת יוקרה. בתווך נמצאת גם נערה נוספת האוהבת אותו, רונה, וסופה הוא רע ומר.

העלילה מזכירה את רוב המופעים המוזיקליים הדומים, "מיקה שלי", "הוא הלך בשדות" ועוד. העלילה היא די פשוטה ואפילו קלושה, אבל אין צורך בטקסטים דרמטיים מיוחדים כדי להתענג על שיריו של אריק איינשטיין ושירי התקופה שבוצעו על ידו כסולן וכחבר בלהקת החלונות הגבוהים. לא נפקדים גם שירי הביטלס ורן אלירן.

הבמאית דדי ברון יצרה סצנות קולחות, אם כי ישנם רגעים ראויים לשיפור. אפילו הפתיחה הייתה יכולה להיות קולחת יותר, להתחיל בשיר ולא להתמשך לרגעים ארוכים עד לקטע המוזיקלי.

כוכב ההצגה הוא עוז זהבי בתפקיד עקיבא, והוא בעל יכולת משחק ושירה ראויים לציון. לאליאנה תדהר, בתפקיד רחל, עדינות טבעית, קול זך וקלות תנועה וביצועיה, בשירה ובמשחק, יפים מאוד.

דוד שאול כאסי ואיתמר זהר כמאיר, מפגינים יכולת משחק מיוחדת, בסצנות מעולות, כצמד החברים של עקיבא. מי שגונבת את ההצגה היא דר רוזנבאום כרונה, החברה לשעבר של עקיבא. יש לה קול מרשים והופעה מצטיינת ובלי ספק מדובר בכוכבת-שבדרך. 

עידית טפרסון ואבי טרמין טובים מאוד כהוריו של עקיבא. רוני מרחבי כחברת הלהקה מפגינה ביצועים משובחים של קול ותנועה. יש לציין לשבח  גם את הרקדנים שחקנים זמרים: אלונה טננבאום, נתנאל בסיל, רוני שיינדורף, רביב מדר, אדיר בובליל, ליאור בלאוס, כפיר לוי, בן נפתלי, אורי סברי.

עוז מורג אחראי לתנועה הנפלאה וכמה מסצנות ריקוד הן מעדן לעיניים. ריקי בוגוטין אחראית להדרכה הקולית המוצלחת. דנה צרפתי עיצבה תפאורה יפה ואורן דר את התלבושות הנאות, ובמיוחד של הבנות. רוני כהן עיצב תאורה נאותה.  

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *