פינת הקומוניקט

מרץ 11

(צילום: יח"צ)

פסטיבל ימי הפלמנקו ה-24 יתקיים במרכז סוזן דלל החל ביום חמישי הקרוב ובמרכזו המופע "פגישה" של הכוריאוגרף והרקדן דוד קוריה, ו"שמונה", בבכורה עולמית, של ארבע רקדניות ישראליות שחיות ויוצרות בין סביליה לתל אביב.

 

חגיגת הפלמנקו השנתית של "קרן עדי" מביאה אלינו את המופע "פגישה", שזכה לשבחים רבים בפסטיבל הפלמנקו המפורסם של חרז וכן בפסטיבל בנים בצרפת. המופע, של הכוריאוגרף והרקדן דויד קוריה, מתאר פגישה, עשר דמויות המספרות עשרה סיפורים שונים, זיכרונות רומנסות וחיוכים. גם אם לא מקשיבים אזי שומעים רואים ומרגישים האחד את השני. דויד הוא הילד ה-11 במשפחתו והוא מתאר לנו באמנות ובהומור את המתרחש במפגשים המשפחתיים. כמיטב מסורת הפסטיבל המופע יועלה בערבי חמישי ושישי וכן במסגרת ערב הגאלה במוצאי שבת. קוריה זכה בפרס הרקדן/כוריאוגרף המצטיין בפסטיבל חרז בשנה שעברה. במופע משתתפת גם  הרקדנית האורחת אדלה קמפלו.

עוד בפסטיבל: "שמונה", בבכורה עולמית, הפקה בינלאומית של קרן עדי. מופע של ארבע רקדניות ישראליות – עדי מובדט, עדי עקיבא, אדוה ירמיהו ויעל טוכפלד – אשר חיות ויוצרות בין סביליה לתל אביב, עם מוזיקאים ספרדים. שם המופע "אוצ'ו", שמונה בספרדית, נבחר משום ששמונה מוזיקאים היוצרים בהופעה, והן משום שבנומרולוגיה ובפילוסופיה הספרה שמונה מזוהה עם סמל האינסוף. המופע הוא נקודת ביניים בהתפתחות היצירתית של הרקדניות, שכמו באמנות ובפלמנקו, היא תהליך שלא יגיע לסופו לעולם.

בנוסף, מופע פלמנקו לילדים ובוקר פלמנקו בהשתתפות רקדנים/ות מרחבי הארץ, כל המופעים יתקיימו באולם סוזן דלל, פרט למופע לילדים,  ולמופע סטודיו כתת אמן, שיתקיימו באולם ענבל במתחם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *