פינת הקומוניקט

יול 10

(עיצוב עטיפה: דניאל ויינברג)

חדש: עמרי סמדר ורועי שפילמן, שהיה נגן דרבוקה וכלי הקשה בהופעותיה האחרונות של אהובה עוזרי, במחווה ל"פעמונים" של הזמרת המנוחה. זהו סינגל ראשון מתוך אלבום של סמדר שכולו רמיקסים לשירים ישראליים שהפכו לקלאסיקה, של אריק איינשטיין, שלום חנוך, יהודית רביץ ואחרים.

 

 

רמיקס חדש ל״צלצולי פעמונים״ של אהובה עוזרי, בעיבוד עמרי סמדר ורועי שפילמן. סינגל ראשון מתוך פרויקט של עמרי סמדר, מחווה לשבעה עשורי מוזיקה ישראלית, שייצא בנענע דיסק.

אהובה עוזרי, זמרת-יוצרת, מלחינה ונגנית מחוננת, פורצת דרך במוזיקה הים תיכונית המקומית, ידעה איך לגעת באנשים. בשנת 1999, כשיצא אלבומה ״צלצולי פעמונים״, רועי שפילמן, הדיג'יי התל אביבי, היה נער בן 16 שעולמו השתנה לחלוטין בעקבות המפגש עם הסאונד של עוזרי. כעבור שנים יצר עמה קשר במטרה להפוך לאחד מתלמידיה ובין השניים ניצת קשר קרוב, עד שבהופעותיה האחרונות ליווה אותה שפילמן בדרבוקה ובכלי הקשה.

לאחר מותה המצער של אהובה, פנה שפילמן לחברו הטוב הדיג׳יי והמפיק עמרי סמדר, במטרה ליצור יחדיו קטע מחווה לאהובה. קטע שמגיע ישר מהלב ומשם, במקרה של השניים, היישר לרחבת הריקודים.

סמדר, שכבר עבד על אלבום רמיקסים לקלאסיקות ישראליות, הרים מיד את הכפפה. מודע היטב לאתגר שעומד לפניו, קיבל השיר טיפול בוטיקי, כזה הנעשה בהתרגשות של מעריץ מחד ובמיומנות של מפיק מוזיקלי מאידך.

סמדר, בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים, פסנתרן, מפיק מוזיקלי ודיג'יי, הוציא לפני מספר חודשים את Your Love is Mine ,  שיר משותף עם אסתר רדא, אשר כיכב בפלייליסט של גלגלצ, כאן 88 ונחל הצלחה גם על רחבות הריקודים.

הרמיקס של סמדר ושפילמן לקלאסיקה של עוזרי לוקח את המלנכוליות המחבקת של הקטע המקורי, ומכניס אותו, בעזרת גרוב רפטטיבי, אל רחבות ריקודים אפלוליות וסקסיות. העולמות המוכרים והמנחמים של עוזרי – הבולבול טראנג וכמובן קולה החם והעוטף – מהדהדים בתוך צלילים עמוקים וטריפים של המאה ה-21 , והתוצאה מרתקת ומרגשת. 

לאחר שכבר התנגן ברחבות ריקודים בתל אביב ובעולם, יוצא היום "פעמונים" כסינגל ראשון מתוך אלבום הרמיקסים של עמרי סמדר, אשר יורכב כולו מרמיקסים מרגשים לקלאסיקות ישראליות, בין היתר של שלום חנוך ולהקת תמוז, אריק לביא, ברי סחרוף, יהודית רביץ ושושנה דמארי,  כולם אבני יסוד בתרבות המוזיקה המקומית. פרויקט שמזיז לא רק את הגוף אלא גם את מיתרי הנשמה הישראלית, אשר נמצאת בכל שיר ושיר מהפרויקט הזה.

הסינגל והאלבום כולו יוצאים ב״נענע דיסק״, שאיפשרו לעמרי סמדר להגשים חלום ולהכניס את השירים שאהב אל סטים של דיג׳ייז ולעולמות המגוונים של המאה ה-21.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *