תתחדשו

ינו 12

הדוקטור מתחדש והופך מדייויד טננט למאט סמית (צילום מסך: יוטיוב)

הדוקטור מתחדש והופך מדייויד טננט למאט סמית (צילום מסך: יוטיוב)

אתר המגזין רדיו טיימס דירג את 14 ההתחדשויות (regenerations ), הטובות ביותר בסדרה דוקטור הו. איך זה מסתדר עם העובדה שפיטר קפלדי, הדוקטור האחרון, הוא ה-12 במספר? התשובה, בהמשך.

 

זהו אחד משיאי הסדרה האיקונית דוקטור הו, אם לא שיא השיאים: ההתחדשות. התהליך שבו משתנה דמותו של הדוקטור ולובשת פנים וגוף אחרים. זה קורה מדי מספר עונות (במקרה של כריסטופר אקלסטון: עונה אחת בלבד), כאשר כוכב הסדרה מחליט לעזוב, או מחליטים בשבילו. כפי שקרה עם הדוקטור הראשון, וויליאם הארטנל.
כאשר הוחלט להחליף את הארטנל, שחקן פופולארי שגילם דמות מאוד פופולארית, היה צריך למצוא פתרון יצירתי, בהתאם לרוח הסדרה. אז נולדה ה"התחדשות" (regeneration ), שאפשרה להעביר את התפקיד משחקן לשחקן, לפעמים שונים מאוד זה מזה. הרי אין שום דמיון בין סילבסטר מק'קוי הגוץ לפיטר דייויסון האלגנטי, גם, ובעיקר, בסגנון הלבוש שלהם.
רדיו טיימס, שבועון המלווה עשרות רבות של שנים את תעשיית הרדיו והטלוויזיה בבריטניה, דירג לאחרונה את 14 ההתחדשויות הטובות ביותר. איך 14 והרי פיטר קפלדי, הדוקטור הנוכחי, הוא ה-12 במספר? ובכן, לקחו בחשבון גם את השינוי שעבר ה"מאסטר", הנמסיס של הדוקטור, מדמותו כקשיש שברירי (דרק ג'ייקובי), לגבר צעיר, נמרץ ומרושע, כפי שיוכח במהרה (ג'ון סים). גם חצייתו של דייויד טננט (הדוקטור העשירי), לשניים, כשאחד מהם הופך לבן תמותה וחי בעולם מקביל עם אהובתו רוז (בילי פייפר). וגם, פול מקגאן, שגילם את הדוקטור השמיני, בקולנוע בלבד, הופך ל"דוקטור המלחמה" (ג'ון הרט), מין דמות-ביניים שאינה נכללת במניין הרשמי, בספיישל 50 שנה לדוקטור הו.
עוד בין ההתחדשויות שדורגו (לרשימה המלאה: http://www.radiotimes.com/news/2015-01-09/doctor-who-regenerations-ranked-2), הפרידה הארוכה של דייויד טננט מהיקום ומהאנשים והמקומות שביקר ואהב, עד שהוא הופך למאט סמית (הדוקטור ה-11 ), וכמובן, הרגע המכונן, כאשר וויליאם הארטנל נעלם ובמקומו צץ הדוקטור השני, פטריק ת'רוטון.

הדוקטור מתחדש

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *